دستگاه دیجیتال ،خرابی ها و راه حل ها

بسمی تعالی
با سلام خدمت همه شما خوبان و همراهان سایت،ما رو بابت کم کاری این چند مدت ببخشید،البته واقعا مشغله ها خیلی شده و کاریش هم نمی شه کرد،راستی همون اول کاری از تون درخواستی دارم،برامون دعا کنید (بدمحتاجیم به دعا).
خوب ،این بار براتون یک کوله بار حرف و نکته تعمیراتی توپ دارم ،اما این بار مربوط به مادربورد و لپ تاپ و اینها نیست ،بلکه مربوط به بردهای دستگاه های دیجیتال می شه.
با وجود مدل های فراوانی که تو بازار هست ،ولی مشکلاتشون اکثرا یکیه و بردها بسیار مشابه اند و فقط شاید بشه از لحاظ قدیمی و جدید بودن اون ها رو به 3 قسمت بردهای دو تیکه بدون مدار تیونر و یک تیکه با مدار تیونر و حتی یک تیکه بدون مدار تیونر تقسیم کرد.
1

photo_2015-11-11_09-48-35
تصاویر بالا کاملا گویا هستند و همشون نشون می دن که کلا برد ما یا بهتره بگیم دستگاه دیجیتال ما از یک بخش مدار قدرت و یک بخش مین برد که خودش ،شامل بخش های زیادی می شه تشکیل شده.
حالا بلوک دیاگرام فقط مین برد اصلی دستگاه بدون منبع تغذیه :
Untitled-1-Recovered
کلا خرابی های این دستگاه رو می شه به دو قسمت تقسیم کرد :
خرابی هایی که مربوط به مدار قدرت می شن(که راحت با یک ولتاژگیری می شه تشخیص داد که این مدار خروجی داره یا نه و کلا مبحثش مثل تعمیر پاور و آداپتوره ،می بوسیمش می زاریمش کنار)
خرابی هایی که مربوط به مین برد اصلی می شه.(بحثش مفصله)
خوب بیاییم خودمون رو راحت کنیم ،خرابی های روبه رو مون رو بگیم و روش حلشون رو هم بگیم،بهتر نیست:
یک:دستگاه روشن هست و چراغ جلوی پنل سبز هم هست و ولتاژها هم برقرار اند اما تصویر نداریم یا بهتره بگیم هیچ عکس العملی نداریم،راه حل زدن بایوس می باشد ،(آی سی بایوس رو پروگرم کنید)
دستگاه مشکل صدا دارد(کلا صدا نداره) ،راه حل حذف یا تعویض آی سی صدا ست که نزدیک فیش های خروجی صدا روی برد می باشد (این آی سی تنها یک آمپلی فایر هست نترسید)
دستگاه روشن می شود اما تصویر نمی دهد و کلا هیچکار نمی کند تازه ولتاژ 3.3 روی آی سی بایوس کمتره یا بیشتره و روی رگولاتور ها هم ولتاژها نامناسب هست ،ولتاژ 5 رو روی قطعات 4.7 یا کمتر نشون می ده ،کلا اوضاع نابسامان هست.
در تصویر زیر رگولاتوری که با مربع قرمز مشخص شده باید ولتاژ 1.2 را بسازد ،که در خرابی که گفتیم این ولتاژ بیشتر می شود
bgzw_p1010561
راه حل : ابتدا به امر همه به مدار پاور می پردازند و خازن ها رو عوض می کنند ،اما نکنید که جزو زیانکارها می باشید،برید چسب های روی برد رو تمیز کنید و با تینر خوب برد رو بشورید هر چه چسب روی برد و کنار خازن ها هست ناکار کنید ،مشکل به شکل عجیبی حل می شود .
مشکل بعدی:
دستگاه راحت روشن می شه و همچی طبق معمول داره پیش می ره ،ولی هنگام اجرای کانال دستگاه خاموش می شه.
راه حل شما در بایوس هست ،این قطعه رو دوباره پروگرم کنید.
مشکل بعدی عدم دریافت کانال می باشد.که این ایراد دلایل مختلفی دارد:
-ممکنه مشکل نرم افزاری باشد که با اپدیت کردن رفع می شود
-عدم ولتاژ تغذیه تیونر
– خرابی ای سی تیونر که اغلب ای سی تیونر داغ می کند
-خرابی قسمت تقویت کننده تیونر
که در اینجا مورد 4 بطور مفصل توضیح داده می شه،حالشو ببرین:
اگر داخل تیونر نگاه کنید:…………………..خووووووووووو نگاه کنید:
Picture 014
DSC01226

ترانزیستور 4 پایه مشاهده می کنید این ترانزیستور همراه با چند قطعات smd سلف و خازن ،تقویت کننده سیگنال انتن را تشکیل می دهد،که ترانزیستور فوق ، خرابی زیادی داشته،کا با تعویض آن مشکل رفع می شود.
ابتدای به امر بزارید دیتا شیت مختصری از این آی سی و معادل های اون رو براتون بگم : (T1J)
یک ترانزیستور bjt می باشد و کلا کارش تقویت سیگنال می باشد ،پس اگر از روی مدار برداشتینش ،توقع، نبودن آنتن در جاهایی که آنتن دهی کمتره رو باید داشته باشین.
معادل های این ترانزیستور لامصب چندتاست که عبارتند از:
3355 فرکانسش 1گیگا هرتز ولی ترانزیستور اصلی 2 گیگاهرتز (بازم کاچی به از هیچی)
2SC4926 البته باید ترانزیستور را پشت و رو نصب کرد(خودتون دیتاشیتشو بگیرید ،حال ندارم)
T1J
نحوه تشخیص خرابی این ترانزیستور :
– روش ولت گیری :
اگر در پایه ترانزیستور 2.4 ولت باشد نشان دهنده سالم بودن ترانزیستور می باشد
اما اگر ولتاژ در پایه ترانزیستور 3.3 بود ترانزیستور فوق خراب می باشد
– روش تست با اهمتر :
پایه ها به صورت ضربدری باید راه بدهد .
راه حل مشکل:
ترانز یستوررا حتما در بیاورید دوپایه در مدار به هم وصل است دو پایه دیگررا به هم وصل کنید به طور ضربدری وسپس کانال یابی کنید موفق خواهد بود.مثل تصویر زیر به صورت ضربدری پایه ها رو به هم اتصال کوتاه کنید یا هم این ترانزیستور رو عوض کنید.
Picture 013
در عکس زیر ترانزیستور از مدار خارج شده و محل ترانزیستور فوق را با کادر زرد رنگ مشخص کردم
فلش ابی رنگ هم پایه ترانزیستور که باید 2.4 یا 2.5 ولت داشته باشه مشخص شده
DSC01160
در ادامه عرض کنم که ،این تغییرات در مواقعی انجام می دهیم که ترانزیستور فوق الذکر خراب شده و در دسترس نباشه باز هم تاکید می کنم اگر ترانزیستور پیدا کردید حتما ترانزیستور را تعویض کنید اما در نبود ان می توانید این تغییرات را گفته شده را بکار ببرید.
یه نکته مهم : حتما از مشتری سوال کنید که محل سوکنتش کجاست ،با توجه به اشنایی تعمیرکار به محل سوکنتش اگر در ان محل انتن دهی ضعیف باشه با تغییرات کمی دردسر ساز خواهد شد به این علت که ترانزیستور کار تقویت کننده سیگنال دریافتی را انجام می دهد.

این هم موارد دیگه ای از حذف این آی سی و اتصال پایه ها به هم ،توضیح نمی دم تصاویر گویاست.
Calluse-cu830

Copy of 1

Copy (2) of 1
خوب یک سری نکات دیگه هم براتون می نویسم (البته نقل قول یک تعمیرکار تو نمایندگی خود همین دستگاهاست که سرش به تنش بد می ارزه):

– ولتاژ 3.3 بیرون از تیونر ساخته میشه و باید اونو دقیق زیر نظر داشته باشین و هدایت کنین تا داخل تیونر بدون هیچ گونه افت و کم شدن
– چکاپ ریپل نویز ولتاژ 3.3 با اسیلوسکوپ الزامیه
– برای پیدا کردن سلف های نشتی دار که تعدادشون نهایتا به 5 عدد میرسه اهم گیری و صفر بودن مقاومت آنهاست (روش چک کردن در حالت خاموش وتست قطعه توسط اهمتر)
– برای پیدا کردن خازن های نشتی دار که انها هم تعدادشون زیر 30 عدد هست که جز موارد نادر بحساب میاد ،ولی همین مسله باعث میشه یه دستگاه تعمیر نشده از زیر دست یه تعمیرکار بیرون بره بازم تست با اهمتر هست که این بار مقدار مقاومت در مدار باید بالای 500 الی 1000 کیلو اهم باشه و اگه بیرون کشیده بشه باید مقدار مقاومتی بینهایت را نشون بده . در واقع بهتره برای اون دسته از خازن ها که از هر دوطرف زیر 200 کیلو مقاومت دارن بیرون کشیده بشه(بسیار مطلب سنگین و خوبی رو اعلام کرد)

– در صورتی که یک آیسی داغ میشه دیگه لازم نیست به چیزی جز آیسی شک کنید و با اطمینان کامل اون را عوض کنید

– هیت گیری و شارژ لیحیم را با حرارات 300 درجه سانتی گراد – نزدیکی 2 سانتی متر – درجه باد روی 2 الی 3 – به صورت کاملا عمود – به مدت 20 الی 40 ثانیه بسته به دمای محیط به همراه مایع فلکس مرغوب با الکل ایزوپروپانول و یا در صورت نبود الکل پروپانول که برای عمل جراحی استفاده میشه و تبخیر بالا و چربی زدایی داره به مقدار کم انجام بدین – این الکل را از داروخانه ها یا لوازم پزشکی تهیه کنید
– دوستانی که از روغن با مایع فلکس نا مرغوب استفاده میکنن اینو بدونن که مهمترین بخش و فرکانسی ترین قسمت دستگاه همین تیونر کوچک هست پس بعد از هیت گیری شستشو الزامی و مهمتر خشک شدن کامل با سشوار و یا فشار پمپ باد به میزان فشار معادل و یا بالای 4 بار (منظور از بار میزان فشار داخل کپسول باد هست ) باز هم الزامی هست مواردی دیده شده که با خیس بودن مدار آیسی تیونر دچار ایراد شده

– برخی ایرادات هم از تیونر نیست و مربوط به آپدیت و نرم افزار و یا لوپ آنتن و همچنین منطقه جغرافیایی هست پس تا اطمینان کامل باکس تیونر را باز نکنید(آقا همون اول نزن دستگاه مردم رو جلو چشماش قلع و قم کن)

– ترانزیستور 4 پایه تیونر یا همون آمپلی فایر سیگنال RF را لازم نیست چیزی یا ترانزیستور دیگری جایگزین کنین پایه 1 را به پایه 3 اتصال کوتاه کنید در آنتن های جدید که دارای تقویت کننده هستند همین عمل در تقویت کننده آنتن انجام میشه و با تقویت مجدد تقویت سیگنال اشباع میشه
– علت بیشتر سوختن این ترانزیستور تخلیه الکتریسیته ساکن بدن افرادی که دارای بارهای نا متقارن و یا لباس های پشمی هستند – نوسانات – نوع انتن – از برق کشیدن دستگاه در حال کار کردن که باعث جرقهای زیاد داخل پریز برق که در این موارد منجر به خاموشی نیز میشود – سوکت و اتصالی ها – اختلاف سطح ولتاژ های مختلف با منبع تغذیه آنتن برقی . رعد و برق که بیشتر این موارد و اتفاقات از فردای روز های بارانی دیده میشه .
راستی در ادامه دو تا عکس دیگه هم می زارم ،که مربوط به یک پرسش و پاسخ تلگرامی می شه.(تصاویر گویاست).
photo_2015-11-10_17-09-50

photo_2015-11-10_17-12-03
ممنون از اینکه چشماتون رو خسته کردین و این مطالب رو خوندین ،بیشتر از همه محتاج دعاییم ،ما رو فراموش نکنید(صلواتم یادتون نره)

mista

از سال 87 برنامه نویسی وب رو شروع کردم ، هنوز دوسش دارم و دنبالش می کنم،کار طراحی وب و میشه گفت : بیشتر فارسی کردن قالب ها و استفاده از css3 و jquery خیلی لذت می برم ،از سال 92 هم طبق پیشینه ای که به الکترونیک داشتم به صورت تخصصی تعمیرات الکترونیک (لپ تاپ ،کامپیوتر و بردهای تبلت) رو شروع کردم .در این مدت موفق شدم کتاب کاملترین مرجع تخصصی تعمیرات کامپیوترو لپ تاپ رو بنویسم.امیدوارم روزی برسه که هر جوونی دنبال علاقش بره و با علاقش زندگی کنه و برای پیشرفت کشورش تلاش کنه.

137 comments on “دستگاه دیجیتال ،خرابی ها و راه حل هاAdd yours →

 1. سلام…خسته نباشید
  از توضیحات خوبتون متشکرم.
  یک گیرنده دیجیتال دارم وقتی به برق میزنم فقط چراغ قرمزش روشن میشه و صفحه دیجیتالیش سه خط قرمز نشون میده بهم گفتن باید فلش بشه فایل فلشش را دارم اما نمیدونم چجوری فلشش کنم وقتی هیچ تصویری ندارم و گیرنده تصویری نمیده لطفا راهنماییم کنین…متشکرم….مدل گیرنده هم sunhome d999

 2. سلام خسته نباشید ممنون از زحماتتون. میشه نقشه تیونر دیجیتال دنارو برام بزارید اخه فیش انتنش از رو برد کنده شده باید سیم کشی کنم دیگه اره؟ ممنون میشم مدلشماینه:stb512hd

 3. سلام مهندس یه دستگاه LUMEXY LE1007دارم روشن میشه شبکه هارو هم نشون میده و لی تصویر هی موجی میشه و تصویر پرش داره چه کنم خازن هاییم که بهشون مشکوک بودم تعویض کردم ولی جواب نداد

 4. سلام کلی راهنمایی کردین مطالب عالی بود .مغازه تعمیراتی کوچکی در دماوند زدم این عیب های مختلف گیرنده ها واقعا دیوانه کنندس.خدا خیرو برکت و تندرستی به خودتو خانوادت بده عزیز جان.اگر ممکنه آپدیت چند گیرنده رو برای من بفرستید خیلی گشتم پیدا نکردم.تشکر

 5. سلام بر شما
  دو سالی هست گیرنده الکومکس (یا همون سما) داریم. انصافا از لحاظ پردازش تصویر و ساپورت فرمت های مختلف تصویری بی رقیبه. اما از لحاظ گیرندگی مشکلاتی داره که توی این چند ماه اخیر بیشتر هم شده طوری که شبکه های 1 تا 8 رو کلا نداریم.
  برای تست گیرنده یکی از دوستان رو چند روزی قرض گرفتم. برند دنای مدل STB932T2 .
  گیرندگی ش واقعا عالی بود و بجز چند دفعه جزئی بدون مشکل بود. البته بگم از لحاظ کیفیت تصویر و سرعت پردازش به الکومکس نمیرسه.
  سوالم اینه آیا گیرنده خودم درست شدنی هست؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 6. سلام مهندس عزیز.من یه آبدیت اشتباه روی گیرنده دیجیتال ریختم و پس از ابدیت رو صفحه اول قفل میشه.چطوری درستش کنم.نحوه فلاش رو هم توضیح میدین.مرسی

 7. سلام
  دستگاه دیجیتال دارم وقتی به برق میزنم چراغ سبزش روشن نمیشه برق220 ولت در برد هست فیوزم سالمه لطفاراهنمایم کنید مدل دستگاه ap tech

 8. سلام
  وقتتون بخیر
  تشکر از مطالب آموزندتون
  من یه دستگاه دارم، اول روشن میشه وبعد تصویره اولیه دستگاه ریست میشه.
  این عمل و شاد تا صد بار انجام میده و هی میره و هی میاد.مثلا بعد نیم ساعت بالاخره تصویرکانال و نمایش میده.واسه همین هیچ وقت خاموشش نمی کنیم
  ممنون میشم کمک کنید

  1. سلام مهندس ترانس كه توضيح دادين وقتي كه دستگاه رو به برق زدم اون سوخت اون عوض كردم الان به بق كه ميزنم فيوز ميپره ايراد از كجاست

 9. سلام
  گیرنده دیجیتال ایکس ویژن مدل 333 دارم در حالت استندبای صدای انفجار داد و روشن نمی شد دستگاه رو باز کردم دیدم فیوز مدار تغذیه سیاه شده فیوز رو تعویض کردم باز هم فیوز سوخت بقیه قطعات روی برد تغذیه از نظر ظاهری مشکلی ندارند به نظر شما کدام قطعه را باید عوض کنم

  1. سلام سجاد
   شما بایداز دیود های پل دیود شروع کنید و بعد خازن بزرگ و بعد ترانزیستور تشدید و بعد سایر قطعات رو چک کنید

 10. با سلام خسته نباشید: در مازندران زندگی میکنم و چند روز دستگاه دیجیتال مارشالE885 رو که نبودیم روشن نکردیم وقتی که دوشاخه رو به پریز وصل کردیم دستگاه از داخل صدایی داد و دیگه روشن نشد.لطفا دلیل رو راهنمایی کنید.ممنون

  1. سلام سلیمان
   مشکل شما سوختگی فیوز و قطعات روی برد تغذیه یا پاور هست
   مثلا پل دیود یا دیود های پل دیود یا خازن بزرگ و یا ترانس تشدید

 11. با سلام و خسته نباشید
  مهندس دستگاه وقتی به برق میزنم فقط روشن و خاموش میشه همینطوری ارم دستگاهو هم نشون میده خازن های 10 ولتم تعویض کردم درس نشد منتظر راهنمایی از جانب شما می باشم
  با تشکر از زحماتتون.

   1. سلام مهندس
    نه سی پی یو داغ نمیکنه ای سی رگلاتور ولتاژ زدم ۱.۲ نشون داداز بایوس اگه منظورتون فلش زدم یا نه نه فلش نزدم
    با تشکر

     1. سلام hadi
      شما باید روی ترانزیستور 2n60 ولتاژ خیلی بیشتری داشته باشین
      این قطعه رو جدا کنید و تست سلامت ترانزیستور بگیرید
      و پل دیود و خازن بزرگ رو هم تست ککنید
      شما باید ولتاژ روی سوکت ی که از برد پاور به برد تصویر ساز وصل می شه رو بگیرید
      گرچه مشخصه که شما سوختگی در ابتدای مدار تغذیه دارید

 12. سلام مهندس
  ممنون از مطالبتون
  من یک گیرنده مارشال دارم (دقیقا مثل عکس اولی که در بالا گذاشتید)که تغذیه آن 5 ولت را به برد اصلی می دهد و نمی دونم که ولتاژها باید چگونه باشند
  ممنون میشم راهنمایی م کنید

   1. سلام مهندس ممنون بابت جوابتون
    اگه امکان داره بگید در کدام قسمت کدوم ولتاژ رو باید داشته باشیم
    خدا خیرتون بده

     1. سلام و تشکر از وقتی که برای پاسخ دادن میگذارید
      فکر کنم من سوالم رو خوب مطرح نکردم
      در تصویر زیر تغذیه برد اصلی 5 ولت درست است(برای اطمینان یک تغذیه جدا از منبع تغذیه 0-30 ولت حرفه ای دادم ) ولی نمی دونم خود مادربرد چه ولتاژهایی رو باید بسازد. در شکل مشخص کردم .
      البته روی ای سی بایوس ولتاژ 3.3 ولت را دارم.
      سوال دیگه اینکه فایل مربوط به ای سی بایوس را از کجا بیارم (ای سی 25Q32 و گیرنده مارشال) و اینکه من قبلا با میکرو کنترلر AVR ای سی حافظه پروگرم کردم آیا این فایل را هم میشه با میکروکنترلر برنامه ریزی کرد؟
      ممنون

     2. سلام hadi
      خود مادربورد رگولاتور خاصی نداره ،مگر 5 ولت
      وشما مدل دقیق گیرنده رو بگید و اگر با avr آیسی رو بشناسه ،بازم میشه یک کاری کرد

     3. سلام مهندس
      مارشال me-884 c
      خروجی تغذیه فقط 5 ولت داره. من احتمال میدم دو قسمتی که در عکس نشون دادم ولتاژهای مورد نیاز رو بسازه.
      یه مدار پیدا کردم که ای سی بایوس رو پروگرم کنم مشکلم اینه که فایل بایوس این دستگاه رو از کجا میتونم پیدا کنم؟
      ممنون

     4. سلا م مهندس ممنون
      فقط یک سوال :
      تصویری که کذاشتید مربوط به 884d می باشد.میخواستم بدونم با 884c فرقی نمیکنه؟

 13. سلام مهندس خسته نباشی و ممنون از کمکتون دستگاهی که عکس رو فرستادم با نوسان برق خاموش شده ظاهر مدار هم سالم و بدون سیاهی مقاومت هم سالمه از چی میطونه باشه
  ممنون

 14. سلام مهندس
  دستگاه روشن هست و چراغ جلوی پنل سبز هم هست و ولتاژها هم برقرار اند اما دستگاه گاهی روشن میشود و گاه روشن نمیشود-پروگرام کردم باز همین مشکل وجود داره خصوصا زمانیکه دستگاه سرده
  به نظرتون این مشکلش کجاست

 15. سلام و تشکر از مطلب آموزنده‌تون. یه سوال:
  من از آنت‌های گردان و تقویتی استفاده میکردم، اما تقویت خود آنتن رو کنار گذاشته بودم و گزینه تقویت آنتن توی گیرنده‌ی دیجیتال رو فعال کرده بودم. بر اثر سهل‌انگاری دستگاه دو روز پشت سر هم روشن بود و بعدش دیدم چراغ آنتن که نشانه تقویت آنتن بود خاموشه. یه آنتن جدید از همون نوع خریدم و گرچه چراغ آنتن روشن بود، اما سیگنال دریافتی نوسان داشت. از تقویت خود آنتن استفاده کردم و تقویت گیرنده رو خاموش کردم، اما باز هم نوسان سیگنال داشتم. علت میتونه همین ترانزیستور چهارپایه باشه یا چیز دیگه‌ای هست؟
  با تشکر

 16. سلام .گیرنده ایکس ویژن .ایسی تغذیه ترکیده .یکبار تعویض کردم 10 دقیقه کار کرد ترکید .بار دوم تعویض کردم .به محض روشن کردن مجدد ترکید .لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست

    1. سلام alireza2566
     از سلامت پل دیود مطمئن هستید؟
     خازن ها رو درست جایگیزین کردین؟
     این آی سی در واقع مسئولیت پاور آفلاین و تا حدودی تست ولتاژ خروجی رو بر عهده داره
     هر چی هست یک قطعه همون اطراف معیوب هست

     1. با سلام
      خازن های قبل و بعد ایسی و دیود کنار ایسی رو تعویض کردم .
      مشکل رفع شد .
      متشکرم

 17. سلام.
  از اینکه مطالب و توضیحات بسیار خوبی قرار دادید تشکر فراوان.
  گیرنده دیجیتال دنای وقتی روشن میکنم فقط چراغ سبز روشن میشود.. ولتاژها در هر سه رگولاتور درست است. در ضمن زمانی که گیرنده به برق وصل میشود ولتاژ 1.7 در خروجی یکی از رگولاتورها بر قرار است. این در صورتی است که نباید این ولتاژ تا زدن کلید پاور وجود داشته باشد(خازن این رگولاتور نیز تعویض شد اما مشکل حل نشد).
  لطفا راهنمایی فرمایید.

 18. سلام مهندس شبتون بخیر
  دستگاه دیجیتال ما ایرانیه صبح کار میکرد الان فکر کنم چند تا دکمه رو اشتباهی زدیم یا سوخته . وقتی روشن میشه اول میره رو boot بعد مینویسه p535 فقط هم یه صفحه نشون میده که چند تا ایکون موزیک داره با یه رادیو . هر دکمه ای میزنیم انگاری که ویروسی شده باشه یه صفحه باز میشه که زبان زیرنویس خاموش و اوکی. چند بار هم پشت سر هم این صفحه رو میاره. هیچ کجا دیگه نمیره . میدونید مشکلش چی ممکنه باشه؟
  میشه لطفا جواب منو به ایمیلم هم بفرستید
  بسیار سپاسگزار میشم
  شب خوش

 19. سلام
  کدام دستگاه گیرنده در بازار بهتزه ؟من قبلا ایکس ویزن داشتم حالا که رفتم یکی دیگه بخرم قروشنده میگه دیگه خوب نیست و دنا بخر
  لطفا راهنمایی کنین

  1. سلام nazy
   همه دستگاه های دیجیتال بردهای مشابه هم دارن ،و فرقشون بیشتر در کیفیت قطعات و اینترفیسشون هست ،
   فعلا دنای در بازار بیشتر موجود هست ،وگرنه فرقی نمی کنه
   فقط ایرانی بخرید و مارک های عجیب قریب چینی نخرید

 20. سلام
  Xvision-343 مشکل بوت و عدم سیگنال داره.
  مشکل بوت با دو-سه بار خاموش و روشن کردن کلی دستگاه برطرف میشه.
  مشکل عدم سیگنال هم با یک بار خاموش و روشن کردن توسط کنترل حل میشه و تصویر میاد.
  قطعات مدار قدرت به ظاهر سالم هستند.
  خود دستگاه رو هم به یه ورژن بالاتر آپدیت کردم ولی مشکل حل نشد.
  لطفا راهنمایی بفرمایید.
  سپاس

 21. سلام خدمت شما من گیرنده سروش جم گرفتم که ای کاش نمی گرفتم اما متاسفانه هیچ جا فایل آبدیت یا فلششو پیدا نمی کنم با استفاده از خودشم که هیچ راهنمایی کنید مرسی
  ایمیل کنید مرسی

 22. سلام از مطالبت بسیار لذت بردم. یه ست باکس ایکس ویژن 131دارم مشکل بوت شدن وتصویر داشت چند تا خازن 220میکرو ویک خازن 470میکرو بد باد کرده بود تعویضشون کردم تصویر و بوت عالی شد ولی صداش خروسک گرفته چیکار کنم

 23. سلام
  گیرنده دیجیتال ایکس ویژن بعد از دو سه دقیقه کار کردن تصویرش شطرنجی میشه.هیت سینک سی پی یو که دست میزنم خیلی داغ هستش.
  باتشکر

 24. سلام و خسته نباشید
  گیرنده دیجیتال ایکس ویژن بعد از دو سه دقیقه کار کردن تصویرش شطرنجی میشه به هیت سینک سی پی یو که دست میزنم خیلی داغ هستش چیکار باید کنم؟
  با تشکر

 25. سلام مهندس من یه گیرنده دیجیتال DGIBOX D.114 دارم که بخاطر رعد و برق خاموش شد . نگاه که کردم دیدم دوتا از خازنهای مربوط به تغذیه ترکیده که عوضشون کردم ولی باز روشن نشد آی سی تغذیه رو هم عوض کردم .بعد از تعویض آی سی چراغ سبز مربوط به پاور فقط روشن میشه اونم با لرزش و گیرنده هیچ عکس العملی از خودش نشون نمیده . ممکنه از بایوسش باشه ؟ اگه بایوس مشابه بخوام براش بذارم با فایل برنامه خودش جواب میده؟ (اسم آی سی بایوسش مشخص نیست)

  1. سلام ehsan63112
   آیا پل دیود ابتدای مدار یا ترانزیستور های تشدید همه سالماند؟
   نه دقیقا نسخه خود دستگاه رو باید بزنید و نیازی به خوندن شماره آی سی نیست مدل مین رو بگید

 26. یعنی خیلی خیلی ممنونم ازتون..
  ایشالا به خاک دست بزنی طلا بشه
  اینو از ته دل میگم
  خسته نباشی مهندس

 27. سلام مهندس،خدا ازتون راضی باشه چه مطالبه جامع و کاملی،این اوج انسانیت شماست،من یه فرد آماتورم که نحوه پروگرم کردن بایوس رو نمی دونم و به این کار هم جدی علاقه دارم میتونید برای من و کسانی که نمیدونن و دوست دارن یاد بگیرن یه شرحی بدین؟البته اگه مزاحم وقت با ارزشتون نمیشم،خداوند احسانتون رو قبول کنه،ممنون.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.