دستگاه دیجیتال ،خرابی ها و راه حل ها

بسمی تعالی
با سلام خدمت همه شما خوبان و همراهان سایت،ما رو بابت کم کاری این چند مدت ببخشید،البته واقعا مشغله ها خیلی شده و کاریش هم نمی شه کرد،راستی همون اول کاری از تون درخواستی دارم،برامون دعا کنید (بدمحتاجیم به دعا).
خوب ،این بار براتون یک کوله بار حرف و نکته تعمیراتی توپ دارم ،اما این بار مربوط به مادربورد و لپ تاپ و اینها نیست ،بلکه مربوط به بردهای دستگاه های دیجیتال می شه.
با وجود مدل های فراوانی که تو بازار هست ،ولی مشکلاتشون اکثرا یکیه و بردها بسیار مشابه اند و فقط شاید بشه از لحاظ قدیمی و جدید بودن اون ها رو به 3 قسمت بردهای دو تیکه بدون مدار تیونر و یک تیکه با مدار تیونر و حتی یک تیکه بدون مدار تیونر تقسیم کرد.
1

photo_2015-11-11_09-48-35
تصاویر بالا کاملا گویا هستند و همشون نشون می دن که کلا برد ما یا بهتره بگیم دستگاه دیجیتال ما از یک بخش مدار قدرت و یک بخش مین برد که خودش ،شامل بخش های زیادی می شه تشکیل شده.
حالا بلوک دیاگرام فقط مین برد اصلی دستگاه بدون منبع تغذیه :
Untitled-1-Recovered
کلا خرابی های این دستگاه رو می شه به دو قسمت تقسیم کرد :
خرابی هایی که مربوط به مدار قدرت می شن(که راحت با یک ولتاژگیری می شه تشخیص داد که این مدار خروجی داره یا نه و کلا مبحثش مثل تعمیر پاور و آداپتوره ،می بوسیمش می زاریمش کنار)
خرابی هایی که مربوط به مین برد اصلی می شه.(بحثش مفصله)
خوب بیاییم خودمون رو راحت کنیم ،خرابی های روبه رو مون رو بگیم و روش حلشون رو هم بگیم،بهتر نیست:
یک:دستگاه روشن هست و چراغ جلوی پنل سبز هم هست و ولتاژها هم برقرار اند اما تصویر نداریم یا بهتره بگیم هیچ عکس العملی نداریم،راه حل زدن بایوس می باشد ،(آی سی بایوس رو پروگرم کنید)
دستگاه مشکل صدا دارد(کلا صدا نداره) ،راه حل حذف یا تعویض آی سی صدا ست که نزدیک فیش های خروجی صدا روی برد می باشد (این آی سی تنها یک آمپلی فایر هست نترسید)
دستگاه روشن می شود اما تصویر نمی دهد و کلا هیچکار نمی کند تازه ولتاژ 3.3 روی آی سی بایوس کمتره یا بیشتره و روی رگولاتور ها هم ولتاژها نامناسب هست ،ولتاژ 5 رو روی قطعات 4.7 یا کمتر نشون می ده ،کلا اوضاع نابسامان هست.
در تصویر زیر رگولاتوری که با مربع قرمز مشخص شده باید ولتاژ 1.2 را بسازد ،که در خرابی که گفتیم این ولتاژ بیشتر می شود
bgzw_p1010561
راه حل : ابتدا به امر همه به مدار پاور می پردازند و خازن ها رو عوض می کنند ،اما نکنید که جزو زیانکارها می باشید،برید چسب های روی برد رو تمیز کنید و با تینر خوب برد رو بشورید هر چه چسب روی برد و کنار خازن ها هست ناکار کنید ،مشکل به شکل عجیبی حل می شود .
مشکل بعدی:
دستگاه راحت روشن می شه و همچی طبق معمول داره پیش می ره ،ولی هنگام اجرای کانال دستگاه خاموش می شه.
راه حل شما در بایوس هست ،این قطعه رو دوباره پروگرم کنید.
مشکل بعدی عدم دریافت کانال می باشد.که این ایراد دلایل مختلفی دارد:
-ممکنه مشکل نرم افزاری باشد که با اپدیت کردن رفع می شود
-عدم ولتاژ تغذیه تیونر
– خرابی ای سی تیونر که اغلب ای سی تیونر داغ می کند
-خرابی قسمت تقویت کننده تیونر
که در اینجا مورد 4 بطور مفصل توضیح داده می شه،حالشو ببرین:
اگر داخل تیونر نگاه کنید:…………………..خووووووووووو نگاه کنید:
Picture 014
DSC01226

ترانزیستور 4 پایه مشاهده می کنید این ترانزیستور همراه با چند قطعات smd سلف و خازن ،تقویت کننده سیگنال انتن را تشکیل می دهد،که ترانزیستور فوق ، خرابی زیادی داشته،کا با تعویض آن مشکل رفع می شود.
ابتدای به امر بزارید دیتا شیت مختصری از این آی سی و معادل های اون رو براتون بگم : (T1J)
یک ترانزیستور bjt می باشد و کلا کارش تقویت سیگنال می باشد ،پس اگر از روی مدار برداشتینش ،توقع، نبودن آنتن در جاهایی که آنتن دهی کمتره رو باید داشته باشین.
معادل های این ترانزیستور لامصب چندتاست که عبارتند از:
3355 فرکانسش 1گیگا هرتز ولی ترانزیستور اصلی 2 گیگاهرتز (بازم کاچی به از هیچی)
2SC4926 البته باید ترانزیستور را پشت و رو نصب کرد(خودتون دیتاشیتشو بگیرید ،حال ندارم)
T1J
نحوه تشخیص خرابی این ترانزیستور :
– روش ولت گیری :
اگر در پایه ترانزیستور 2.4 ولت باشد نشان دهنده سالم بودن ترانزیستور می باشد
اما اگر ولتاژ در پایه ترانزیستور 3.3 بود ترانزیستور فوق خراب می باشد
– روش تست با اهمتر :
پایه ها به صورت ضربدری باید راه بدهد .
راه حل مشکل:
ترانز یستوررا حتما در بیاورید دوپایه در مدار به هم وصل است دو پایه دیگررا به هم وصل کنید به طور ضربدری وسپس کانال یابی کنید موفق خواهد بود.مثل تصویر زیر به صورت ضربدری پایه ها رو به هم اتصال کوتاه کنید یا هم این ترانزیستور رو عوض کنید.
Picture 013
در عکس زیر ترانزیستور از مدار خارج شده و محل ترانزیستور فوق را با کادر زرد رنگ مشخص کردم
فلش ابی رنگ هم پایه ترانزیستور که باید 2.4 یا 2.5 ولت داشته باشه مشخص شده
DSC01160
در ادامه عرض کنم که ،این تغییرات در مواقعی انجام می دهیم که ترانزیستور فوق الذکر خراب شده و در دسترس نباشه باز هم تاکید می کنم اگر ترانزیستور پیدا کردید حتما ترانزیستور را تعویض کنید اما در نبود ان می توانید این تغییرات را گفته شده را بکار ببرید.
یه نکته مهم : حتما از مشتری سوال کنید که محل سوکنتش کجاست ،با توجه به اشنایی تعمیرکار به محل سوکنتش اگر در ان محل انتن دهی ضعیف باشه با تغییرات کمی دردسر ساز خواهد شد به این علت که ترانزیستور کار تقویت کننده سیگنال دریافتی را انجام می دهد.

این هم موارد دیگه ای از حذف این آی سی و اتصال پایه ها به هم ،توضیح نمی دم تصاویر گویاست.
Calluse-cu830

Copy of 1

Copy (2) of 1
خوب یک سری نکات دیگه هم براتون می نویسم (البته نقل قول یک تعمیرکار تو نمایندگی خود همین دستگاهاست که سرش به تنش بد می ارزه):

– ولتاژ 3.3 بیرون از تیونر ساخته میشه و باید اونو دقیق زیر نظر داشته باشین و هدایت کنین تا داخل تیونر بدون هیچ گونه افت و کم شدن
– چکاپ ریپل نویز ولتاژ 3.3 با اسیلوسکوپ الزامیه
– برای پیدا کردن سلف های نشتی دار که تعدادشون نهایتا به 5 عدد میرسه اهم گیری و صفر بودن مقاومت آنهاست (روش چک کردن در حالت خاموش وتست قطعه توسط اهمتر)
– برای پیدا کردن خازن های نشتی دار که انها هم تعدادشون زیر 30 عدد هست که جز موارد نادر بحساب میاد ،ولی همین مسله باعث میشه یه دستگاه تعمیر نشده از زیر دست یه تعمیرکار بیرون بره بازم تست با اهمتر هست که این بار مقدار مقاومت در مدار باید بالای 500 الی 1000 کیلو اهم باشه و اگه بیرون کشیده بشه باید مقدار مقاومتی بینهایت را نشون بده . در واقع بهتره برای اون دسته از خازن ها که از هر دوطرف زیر 200 کیلو مقاومت دارن بیرون کشیده بشه(بسیار مطلب سنگین و خوبی رو اعلام کرد)

– در صورتی که یک آیسی داغ میشه دیگه لازم نیست به چیزی جز آیسی شک کنید و با اطمینان کامل اون را عوض کنید

– هیت گیری و شارژ لیحیم را با حرارات 300 درجه سانتی گراد – نزدیکی 2 سانتی متر – درجه باد روی 2 الی 3 – به صورت کاملا عمود – به مدت 20 الی 40 ثانیه بسته به دمای محیط به همراه مایع فلکس مرغوب با الکل ایزوپروپانول و یا در صورت نبود الکل پروپانول که برای عمل جراحی استفاده میشه و تبخیر بالا و چربی زدایی داره به مقدار کم انجام بدین – این الکل را از داروخانه ها یا لوازم پزشکی تهیه کنید
– دوستانی که از روغن با مایع فلکس نا مرغوب استفاده میکنن اینو بدونن که مهمترین بخش و فرکانسی ترین قسمت دستگاه همین تیونر کوچک هست پس بعد از هیت گیری شستشو الزامی و مهمتر خشک شدن کامل با سشوار و یا فشار پمپ باد به میزان فشار معادل و یا بالای 4 بار (منظور از بار میزان فشار داخل کپسول باد هست ) باز هم الزامی هست مواردی دیده شده که با خیس بودن مدار آیسی تیونر دچار ایراد شده

– برخی ایرادات هم از تیونر نیست و مربوط به آپدیت و نرم افزار و یا لوپ آنتن و همچنین منطقه جغرافیایی هست پس تا اطمینان کامل باکس تیونر را باز نکنید(آقا همون اول نزن دستگاه مردم رو جلو چشماش قلع و قم کن)

– ترانزیستور 4 پایه تیونر یا همون آمپلی فایر سیگنال RF را لازم نیست چیزی یا ترانزیستور دیگری جایگزین کنین پایه 1 را به پایه 3 اتصال کوتاه کنید در آنتن های جدید که دارای تقویت کننده هستند همین عمل در تقویت کننده آنتن انجام میشه و با تقویت مجدد تقویت سیگنال اشباع میشه
– علت بیشتر سوختن این ترانزیستور تخلیه الکتریسیته ساکن بدن افرادی که دارای بارهای نا متقارن و یا لباس های پشمی هستند – نوسانات – نوع انتن – از برق کشیدن دستگاه در حال کار کردن که باعث جرقهای زیاد داخل پریز برق که در این موارد منجر به خاموشی نیز میشود – سوکت و اتصالی ها – اختلاف سطح ولتاژ های مختلف با منبع تغذیه آنتن برقی . رعد و برق که بیشتر این موارد و اتفاقات از فردای روز های بارانی دیده میشه .
راستی در ادامه دو تا عکس دیگه هم می زارم ،که مربوط به یک پرسش و پاسخ تلگرامی می شه.(تصاویر گویاست).
photo_2015-11-10_17-09-50

photo_2015-11-10_17-12-03
ممنون از اینکه چشماتون رو خسته کردین و این مطالب رو خوندین ،بیشتر از همه محتاج دعاییم ،ما رو فراموش نکنید(صلواتم یادتون نره)

میثم مزگی نژاد

از سال 87 برنامه نویسی وب رو شروع کردم ، هنوز دوسش دارم و دنبالش می کنم،کار طراحی وب و میشه گفت : بیشتر فارسی کردن قالب ها و استفاده از css3 و jquery خیلی لذت می برم ،از سال 92 هم طبق پیشینه ای که به الکترونیک داشتم به صورت تخصصی تعمیرات الکترونیک (لپ تاپ ،کامپیوتر و بردهای تبلت) رو شروع کردم .در این مدت موفق شدم کتاب کاملترین مرجع تخصصی تعمیرات کامپیوترو لپ تاپ رو بنویسم.امیدوارم روزی برسه که هر جوونی دنبال علاقش بره و با علاقش زندگی کنه و برای پیشرفت کشورش تلاش کنه.

Share This:

268 comments on “دستگاه دیجیتال ،خرابی ها و راه حل هاAdd yours →

 1. سلام استاد
  یه ریسیور نسبت به یه ریسیور دیگه (بادیش یکسان)سینگال کمتری نشون میده مثلا ریسیور سالم برای یه فرکانس 95% درصد وریسیور دوم برای همون فرکانس70% یا کمترنشون میده! آیا مشکل از تیونره؟ کدوم قطعه یا قطعات باعث ایجاد این مشکل میشن؟ از راهنمایی شما متشکرم

 2. سلام.
  من یک دستگاه دنا دارم که کانال یابی می کنه و موردی نیست ولی کانال ها رو ذخیره نمی کنه . مشکل از چی هست ؟ قابل تعمیر هست ؟

 3. سلام من یه گیرنده دیجیتال shuttleمدل hdt2700mدارم که وقتی به برق میزنم گاهی اوقات مدت طولانی طول میکشدتا صفحه پنلش روشن شود اما در همین زمان خاموشی پنل، لوگوشاتل در تصویر می آید ومیرود (مرتب بالامیآید وریست میشود)گاهی اوقات هم صفحه پنل می آید ولی هنگ میکندوهیچ دگمه ای کار نمیکندوگاهی اوقات هم بعداز مدتی تصویر میآید وهمه چیز خو ب هست تاخاموشی مجدد!خازنهای پاور با خازن سنج تست کردم ظاهرا مشکلی نداشت چگونه مطمئن شوم دقیقا مشکل از کجاست؟ هزینه تعمیر در تعمیرگاه حدودآ چقدردهست؟

   1. بله خارج از مدار باخازن سنج! بااین حال اگه روی خازن خاصی نظر دارید بفرماییددوباره تست کنم!

     1. سلام آقای مهندس
      ولتاژ ورودی رگلاتور مشخص شده 3.26 ولتاژ خروجش 1.8 ولت هست.
      همانطورکه قبلا گفتم وقتی دستگاه بوت بشه کارش رو بخوبی انجام میده تا زمانیکه خاموشش نکنیم ووقتی که خاموشش میکنیم دوباره شروع به بوت وریست شدن میکنه! من خودم پروگرامرندارم ،بیرون برام پروگرام انجام میدن؟ چقدر هزینه بگیرن مناسب است؟ممکنه بعداز پروگرام باز این مشکل پیش بیاد؟ راستی چسب روی رم میتونه باعث این مشکل باشه(جایی تو کامنت هاتون خوندم) منو بخاطر سوالات زیادم ببخشید از وقتی که برام میذارید خیلی خیلی ممنونم.

     2. سلام استاد
      ممنونم از وقتی که برام میذارید،
      ولتاژ های قطعه مشخص شده 3.26و1.8ولت هست وببخشیدمیپرسم هزینه پروگرام کردن حدودا چقدر میشه؟بازم متشکرم.

     3. سلام استاد
      ازوقتی که برام میذاریدخیلی متشکرم
      ولتاژهای قطعه مشخص شده 3.26و1.8 ولت هست.
      ببخشید میپرسم هزینه پروگرام آی سی چقدرهست؟بازم متشکرم.

     4. سلام استاد
      ولتاژهای قطعه مشخص شده 3.26و1.8ولت هست، ممنون.

     5. سلام استاد
      بابت همه چی ممنون!
      میخواستم بدونم برنامه بایوس یک آی سی خاص ،منحصربفرد ه ؟یابرای یک آی سی مشخص که در دستگاههابا مارکهای مختلف استفاده شده برنامه بایوس مختلف ومخصوص همون مارک وجودداره؟ مثلا برنامه آی سی en25q32bکه در شاتل استفاده میشه با برنامه همین آی سی در مدیااستار استفاده شده یکسانه؟ بازم ممنون.

  1. سلام یوسف
   من نحوه پروگرم این دستگاه ها رو براتون می گم نه آپدیتشون
   1- دستگاه باز می شه
   2- آی سی بایوس از برد جدا می شه
   3- آی سی توسط زیف سوکت مخصوص و دستگاه پروگرامر مخصوص شناسایی می شه
   4- برنامه تهیه شده روی آی سی بارگذاری می شه
   5-دوباره آیسی روی برد سوار می شه

 4. سلام
  آقا بسیار سپاسگذار از فعالیت شما این روزا کسی به راحتی علم و اطلاعات به کسی نمیده روزگاران بر شما و خانواده محترم خجسته و نیک باد. یه ستاب باکس تکنوتل که فیلم با فلاش ازش میبینم بعد از مدتی صدا میره و باید روشن خاموش بشه این ایراد تو تلویزیون ال جی هم دارم قبلن هیچ کدام نداشت و فکر میکنم برا ستاب باکس با یک فلش خاص بدنه فلزی اینطوره ول مطمئن نیستم میدونم از الگوریم صداس احتمالن ولی راه قطعی (فرمتهایMP4;MKV,FLV,MPEG)

 5. ضمنا هیچ جا انتن نمیده
  روی برد تیونر 4 عدد قطعه 4 پایه هست ( برای هر انتن 2 عدد)که مشخص نیست چیه هیچ کدی هم نداره

 6. عکس تیونر را در تصویر شناسه خودم قرار دادم . محبت فرمایید زودتر نظرتان را اعلام کنید .چون یکشنبه تصمیم دارم برم نمایندگی مرکز تهران ، اگر درست نشد پیگیری قضایی مبنی بر عدم تعهد خدمات پس از فروش شرکت مربوطه. با سپاس و تشکر فراوان .

 7. سلام خدمت مهندس عزیز
  درمورد dvb-t خودرو مارشال که عرض کردم همه چی منو ، ستاپ ،کار با فلش مموری کار میکنه وارد سرچ کانال هم خودکار و هم دستی میشه سرچ هم میکنه ولیییییی هیچ سیگنالی نداره ، بردم توپخونه سر در نیاوردن بردم نمایندگی کرج یه هفته هم نگهداشتن اخرش زنگ زدن گفتن همه چیو چک کردیم عیبو پیدا نکردیم . دستگاهو فلش هم کردیم تغییری نکرد .رفتم دستگاه رو گرفتم . از تیونر عکس گرفتم چطوری براتون ارسال کنم . ترانزیستور چهار پایه ای که میفرمایید از روی عکس برایم مشخص فرمایید. شاید خودم به کمک شما بتوانم درستش کنم و یه تو دهنی……….. به این اقایون به اصطلاح متخصص …….. که فقط اسم متخصص تعمیرات را یدک میکشن

 8. سلام خدمت مهندس عزیز
  درمورد dvb-t خودرو مارشال که عرض کردم همه چی منو ، ستاپ ،کار با فلش مموری کار میکنه وارد سرچ کانال هم خودکار و هم دستی میشه سرچ هم میکنه ولیییییی هیچ سیگنالی نداره ، بردم توپخونه سر در نیاوردن بردم نمایندگی کرج یه هفته هم نگهداشتن اخرش زنگ زدن گفتن همه چیو چک کردیم عیبو پیدا نکردیم . دستگاهو فلش هم کردیم تغییری نکرد .رفتم دستگاه رو گرفتم . از تیونر عکس گرفتم براتون ارسال میکنم . ترانزیستور پهار پایه ای که میفرمایید از روی عکس برایم مشخص فرمایید. شاید خودم به کمک شما بتوانم درستش کنم و یه تو دهنی……….. به این اقایون به اصطلاح متخصص …….. که فقط اسم متخصص تعمیرات را یدک میکشن

 9. سلام
  یک سیگنال گیرنده دیجیتال دنای STB803T2 قطع شده ولی بقیه کانال ها که روی یک سیگنال دیگه هستند خیلی خوب کار میکنه.
  نمی دونم مشکلش چیه
  اگه میشه راهنمایی کنید.
  با تشکر

   1. سلام آرمان
    اگر همه کانال ها بجز یک کانال رو می گیره ،پس بهتره اول با دستگاه دیگه چک کنید
    و اگر هست اون موقع بهتره برد تیونر رو اصلاح کنید

 10. سلام و درود فراوان. من خازن 10 میکرو تغذیه رو عوض میکردم نشتی داشت به برق زدن آی سی 8 پایه بغلش یه جوری جرقه داد ترکید کلا شوک شدم خخخ مشکل از چی میتونه باشه؟ شماره آی سی هم متاسفانه از بین رفت میشه برام بگین؟ گیرندم شبیه عکس دومیه از بالا.

 11. سلام خدا قوت
  اقا من یه dvb marshal ME181 دارم همه چی اوکی هست اما سیگنال نداره پشت انتن برق داره چون چراغای ال ای دی هر دو انتن روشن میشه . هیچ سگنالی برای سرچ کانال نداره
  بردم توپخونه تعمیرات .کسی سر در نیاورد . مشکل کجاست؟

  1. سلام ppmasl
   ببخشید که دیر جواب دادم
   اگر از سلامت بایوس مطمئنید و جای دیگه راحت آنتن می ده برید و برد تیونر رو ببنید و آیسی کنار آی سی اصلی تیونر رو ضربدر ی یکسره کنید

 12. مطلب بالا عالی بود
  یک سوال داشتم ولتاژ ورودی در دستگاه دیجیتال به چه ولتاژهای تبدیل میشه مثلا ولتاژ 12 ولت هم داریم . اگر هست در کجای دستگاه به وجود میاد

  1. سلام حسن
   خود برد تغدیه که یا جدا از برد اصلی هست یا چسبیده به این برد کارش ،تهیه این ولتازهاست
   حالا ترانس این ولتاژ رو خلق و بعد با مدار rcl تصفیه و دقیق می شه و برای استفاده می ره روی برد اصلی

 13. سلام دیجیتال ما مارکش دنای است کنترلش کار نمی داد عوضش کردیم ولی باز هم کار نکرد احتمالا اشکال از دیجیتال باشه یا شاید هم چشمی آن ضعیف شده باشه؟ چکارش کنیم؟ اشکالش چیه ؟ممنون

 14. با سلام و تشکر از مطالب آموزنده شما، من یک دستگاه ست تاپ باکس دارم که وقتی به برق می زنم کلا روشن نمیشه ، البته بعد یک قطعی برق اینطور شد و دیگه روشن نمیشه. باید کجا رو چک کنم؟
  ممنون از شما

 15. سلام
  پاور تکنوتل 206.یکی از قطعات ان از بین رفته
  مشخصات روی ان را موخواستم
  بینr3.c2 است.دقیقا این قطعه هشت پایه است.

 16. سلام عرض کردم ممنونم از مدیر سایت من گیرنده دیجیتالم مدلش دنای هستش به برق که میزدم چراغ پاورش روش خاموش میشد و دستگاه روشن نمی شد. یکی از خازن هاش باد کرده بود همینطور که مدیر سایت تو سایت فرموده بودن من توجه کردم متوجه شدم عوض کردم درست شد. خیلی ممنونم. مطالب این سایت خیلی برای من مفید بود ممنونم.

 17. سلام خدمت جناب مهندس ؛ بنده دستگاه مکسیدر MX2 دارم که همیشه بعد از خاموش کردن با ریموت اون رو از پریز برق میکشیدم و فردا مجدد وصل میکردم که هنگام وصل کردن دوشاخه جرقه هایی هم میزد! دیروز وقتی این کارو کردم مثل همیشه بعد از یه جرقه ی کوچک روشن شد و صحفه دیجیتال ساعت شمار سبز و LED نشانگر هم قرمز ؛؛؛ اما هرچی با ریموت کنترل دکمه پاور رو زدم روشن نشد و همین طوری مونده بود..! از روی دستگاه روشن کردم اما بازم هیچ اتفاقی نیوفتاد! از برق کشیدم و دوباره وصل کردم ولی این دفعه دیگه صحفه ساعت شمار یا همون نشان دهنده کانال (سبز) روشن نشد و فقط LED روشن شد ؛ یه لحظه سبز شد ولی بلافاصله قرمز شد و دیگه همین طور مونده…. دستگاه رو باز کردم و با اندک تخصصی که در زمینه آنالوگ دارم قسمت پاورم چک کردم ؛ ولتاژش درست بود. تمنا میکنم راهنمایی بفرمایید. متشکرم

   1. سلام مجدد ؛ نمی شه ارزشی روی کاری که شما انجام می دهید گذاشت…
    از راهنماییتون ممنونم ؛ پروگرامش کردم مشکل حل شد
    خسته نباشید

 18. سلام آقای مهندس من یه گیرنده دنای STB803T2 مدل مدتیه صدای خروجی HDMI قطع و وصل میشه ولی خروجی کومپوننت مشکلی نداره.
  درش باز کردم خازن ها ظاهرا سالم هستن.
  اگه درش باز باشه کنتر این طوری میشه.
  نمی دونم چرا….
  ممنون میشم راهنمایی کنید.
  با تشکر

 19. سلام
  من یه گیرنده دیجیتال لومکسی 1008 دارم که مدتیه با همون آنتن و شرایط قبلی سیگنالش ضعیف شده.
  با گیرنده دنای امتحان کردم خیلی خوبه.
  می خواستم بدونم مشکلش دقیقا از کجاست؟از آی سی تیونر یا …
  ممنون از راهنمایینون

   1. ممنون
    ولی میشه با قطعه 2SC4926 جایگزین کنم یا نه؟
    البته ورودی ولتاژ تیونر گرفتم 3.24 ولت بود.

 20. سلام بنده یه دستگاه دیجیتال مارک سیم ویو دارم و یه سوال داشتم ازتون اینکه خروجی مدار قدرت ما چند ولت هستش و باید چه ولتاژ هایی داشته باشیم و اینکه مشکل دستگاه اینه که چراغ قرمزاینکه برق میاد داخلش روشنه و بعضی اوقاتم یهو یه کانالی رو ال سی دیش میاره ولی خروجی نداریم خودم فک میکنم از تغذیه باشه مشکلش و میخوام بدونم شما چی فک میکنید و چه مشکلی داره .
  ممنون میشم پاسخ دهید

  1. سلام mohammad
   خروجی های مدار پاور شما 5 و3.3 و 12 هست البته تو مدل شما می تونه فقط 12 و 5 باشه
   واینکه این مشکل می تونه مال بایوس یا سی پیو هم باشه

 21. با سلام و خسته نباشید.
  من یک دستگاه رسیور دیجیتال (ست آپ باکس) کانال های ایران دارم.
  مدل: star sat SR-T100HD
  دستگاه که روشن میشه مشکلی نیست و تصویر هم پخش میشه. ولی بعد از چند دقیقه ری استارت میشه کلا. یعنی خاموش میشه و خودش روشن میشه کار میکنه. این اتفاق همش تکرار میشه.
  لطفا راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

 22. سلام آقای مهندس من یه رسیور استارمکس 5100دارم مدتیه کانالها رو شطرنجی میگیره و کانالهای اچ دی رو هم اصلا نمیگیره بردم تعمیرگاه طرف دو تا خازن برام عوض کرد یکی تو پاورش بود یکیم بغل تیونر ! ولی بازم مشکل هنوز پا بر جاست! میخواستم بدونم شما مغازه ای چیزی ندارید بیارم پیشتون برام درست کنید؟
  اگر مقدوره شمارتونو به این ای دی بزارید باتون تماس بگیرم ممنون میشم
  amirkhalaj88@yahoo.com

  1. سلام امیر
   خراسان جنوبی بیرجند ،خیابان پاسداران – نبش پاسداران 16-طبقه اول ،تعمیرات لپ تاپ پارسیان و این هم شماره من 09156656197

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.