دستگاه دیجیتال ،خرابی ها و راه حل ها

بسمی تعالی
با سلام خدمت همه شما خوبان و همراهان سایت،ما رو بابت کم کاری این چند مدت ببخشید،البته واقعا مشغله ها خیلی شده و کاریش هم نمی شه کرد،راستی همون اول کاری از تون درخواستی دارم،برامون دعا کنید (بدمحتاجیم به دعا).
خوب ،این بار براتون یک کوله بار حرف و نکته تعمیراتی توپ دارم ،اما این بار مربوط به مادربورد و لپ تاپ و اینها نیست ،بلکه مربوط به بردهای دستگاه های دیجیتال می شه.
با وجود مدل های فراوانی که تو بازار هست ،ولی مشکلاتشون اکثرا یکیه و بردها بسیار مشابه اند و فقط شاید بشه از لحاظ قدیمی و جدید بودن اون ها رو به 3 قسمت بردهای دو تیکه بدون مدار تیونر و یک تیکه با مدار تیونر و حتی یک تیکه بدون مدار تیونر تقسیم کرد.
1

photo_2015-11-11_09-48-35
تصاویر بالا کاملا گویا هستند و همشون نشون می دن که کلا برد ما یا بهتره بگیم دستگاه دیجیتال ما از یک بخش مدار قدرت و یک بخش مین برد که خودش ،شامل بخش های زیادی می شه تشکیل شده.
حالا بلوک دیاگرام فقط مین برد اصلی دستگاه بدون منبع تغذیه :
Untitled-1-Recovered
کلا خرابی های این دستگاه رو می شه به دو قسمت تقسیم کرد :
خرابی هایی که مربوط به مدار قدرت می شن(که راحت با یک ولتاژگیری می شه تشخیص داد که این مدار خروجی داره یا نه و کلا مبحثش مثل تعمیر پاور و آداپتوره ،می بوسیمش می زاریمش کنار)
خرابی هایی که مربوط به مین برد اصلی می شه.(بحثش مفصله)
خوب بیاییم خودمون رو راحت کنیم ،خرابی های روبه رو مون رو بگیم و روش حلشون رو هم بگیم،بهتر نیست:
یک:دستگاه روشن هست و چراغ جلوی پنل سبز هم هست و ولتاژها هم برقرار اند اما تصویر نداریم یا بهتره بگیم هیچ عکس العملی نداریم،راه حل زدن بایوس می باشد ،(آی سی بایوس رو پروگرم کنید)
دستگاه مشکل صدا دارد(کلا صدا نداره) ،راه حل حذف یا تعویض آی سی صدا ست که نزدیک فیش های خروجی صدا روی برد می باشد (این آی سی تنها یک آمپلی فایر هست نترسید)
دستگاه روشن می شود اما تصویر نمی دهد و کلا هیچکار نمی کند تازه ولتاژ 3.3 روی آی سی بایوس کمتره یا بیشتره و روی رگولاتور ها هم ولتاژها نامناسب هست ،ولتاژ 5 رو روی قطعات 4.7 یا کمتر نشون می ده ،کلا اوضاع نابسامان هست.
در تصویر زیر رگولاتوری که با مربع قرمز مشخص شده باید ولتاژ 1.2 را بسازد ،که در خرابی که گفتیم این ولتاژ بیشتر می شود
bgzw_p1010561
راه حل : ابتدا به امر همه به مدار پاور می پردازند و خازن ها رو عوض می کنند ،اما نکنید که جزو زیانکارها می باشید،برید چسب های روی برد رو تمیز کنید و با تینر خوب برد رو بشورید هر چه چسب روی برد و کنار خازن ها هست ناکار کنید ،مشکل به شکل عجیبی حل می شود .
مشکل بعدی:
دستگاه راحت روشن می شه و همچی طبق معمول داره پیش می ره ،ولی هنگام اجرای کانال دستگاه خاموش می شه.
راه حل شما در بایوس هست ،این قطعه رو دوباره پروگرم کنید.
مشکل بعدی عدم دریافت کانال می باشد.که این ایراد دلایل مختلفی دارد:
-ممکنه مشکل نرم افزاری باشد که با اپدیت کردن رفع می شود
-عدم ولتاژ تغذیه تیونر
– خرابی ای سی تیونر که اغلب ای سی تیونر داغ می کند
-خرابی قسمت تقویت کننده تیونر
که در اینجا مورد 4 بطور مفصل توضیح داده می شه،حالشو ببرین:
اگر داخل تیونر نگاه کنید:…………………..خووووووووووو نگاه کنید:
Picture 014
DSC01226

ترانزیستور 4 پایه مشاهده می کنید این ترانزیستور همراه با چند قطعات smd سلف و خازن ،تقویت کننده سیگنال انتن را تشکیل می دهد،که ترانزیستور فوق ، خرابی زیادی داشته،کا با تعویض آن مشکل رفع می شود.
ابتدای به امر بزارید دیتا شیت مختصری از این آی سی و معادل های اون رو براتون بگم : (T1J)
یک ترانزیستور bjt می باشد و کلا کارش تقویت سیگنال می باشد ،پس اگر از روی مدار برداشتینش ،توقع، نبودن آنتن در جاهایی که آنتن دهی کمتره رو باید داشته باشین.
معادل های این ترانزیستور لامصب چندتاست که عبارتند از:
3355 فرکانسش 1گیگا هرتز ولی ترانزیستور اصلی 2 گیگاهرتز (بازم کاچی به از هیچی)
2SC4926 البته باید ترانزیستور را پشت و رو نصب کرد(خودتون دیتاشیتشو بگیرید ،حال ندارم)
T1J
نحوه تشخیص خرابی این ترانزیستور :
– روش ولت گیری :
اگر در پایه ترانزیستور 2.4 ولت باشد نشان دهنده سالم بودن ترانزیستور می باشد
اما اگر ولتاژ در پایه ترانزیستور 3.3 بود ترانزیستور فوق خراب می باشد
– روش تست با اهمتر :
پایه ها به صورت ضربدری باید راه بدهد .
راه حل مشکل:
ترانز یستوررا حتما در بیاورید دوپایه در مدار به هم وصل است دو پایه دیگررا به هم وصل کنید به طور ضربدری وسپس کانال یابی کنید موفق خواهد بود.مثل تصویر زیر به صورت ضربدری پایه ها رو به هم اتصال کوتاه کنید یا هم این ترانزیستور رو عوض کنید.
Picture 013
در عکس زیر ترانزیستور از مدار خارج شده و محل ترانزیستور فوق را با کادر زرد رنگ مشخص کردم
فلش ابی رنگ هم پایه ترانزیستور که باید 2.4 یا 2.5 ولت داشته باشه مشخص شده
DSC01160
در ادامه عرض کنم که ،این تغییرات در مواقعی انجام می دهیم که ترانزیستور فوق الذکر خراب شده و در دسترس نباشه باز هم تاکید می کنم اگر ترانزیستور پیدا کردید حتما ترانزیستور را تعویض کنید اما در نبود ان می توانید این تغییرات را گفته شده را بکار ببرید.
یه نکته مهم : حتما از مشتری سوال کنید که محل سوکنتش کجاست ،با توجه به اشنایی تعمیرکار به محل سوکنتش اگر در ان محل انتن دهی ضعیف باشه با تغییرات کمی دردسر ساز خواهد شد به این علت که ترانزیستور کار تقویت کننده سیگنال دریافتی را انجام می دهد.

این هم موارد دیگه ای از حذف این آی سی و اتصال پایه ها به هم ،توضیح نمی دم تصاویر گویاست.
Calluse-cu830

Copy of 1

Copy (2) of 1
خوب یک سری نکات دیگه هم براتون می نویسم (البته نقل قول یک تعمیرکار تو نمایندگی خود همین دستگاهاست که سرش به تنش بد می ارزه):

– ولتاژ 3.3 بیرون از تیونر ساخته میشه و باید اونو دقیق زیر نظر داشته باشین و هدایت کنین تا داخل تیونر بدون هیچ گونه افت و کم شدن
– چکاپ ریپل نویز ولتاژ 3.3 با اسیلوسکوپ الزامیه
– برای پیدا کردن سلف های نشتی دار که تعدادشون نهایتا به 5 عدد میرسه اهم گیری و صفر بودن مقاومت آنهاست (روش چک کردن در حالت خاموش وتست قطعه توسط اهمتر)
– برای پیدا کردن خازن های نشتی دار که انها هم تعدادشون زیر 30 عدد هست که جز موارد نادر بحساب میاد ،ولی همین مسله باعث میشه یه دستگاه تعمیر نشده از زیر دست یه تعمیرکار بیرون بره بازم تست با اهمتر هست که این بار مقدار مقاومت در مدار باید بالای 500 الی 1000 کیلو اهم باشه و اگه بیرون کشیده بشه باید مقدار مقاومتی بینهایت را نشون بده . در واقع بهتره برای اون دسته از خازن ها که از هر دوطرف زیر 200 کیلو مقاومت دارن بیرون کشیده بشه(بسیار مطلب سنگین و خوبی رو اعلام کرد)

– در صورتی که یک آیسی داغ میشه دیگه لازم نیست به چیزی جز آیسی شک کنید و با اطمینان کامل اون را عوض کنید

– هیت گیری و شارژ لیحیم را با حرارات 300 درجه سانتی گراد – نزدیکی 2 سانتی متر – درجه باد روی 2 الی 3 – به صورت کاملا عمود – به مدت 20 الی 40 ثانیه بسته به دمای محیط به همراه مایع فلکس مرغوب با الکل ایزوپروپانول و یا در صورت نبود الکل پروپانول که برای عمل جراحی استفاده میشه و تبخیر بالا و چربی زدایی داره به مقدار کم انجام بدین – این الکل را از داروخانه ها یا لوازم پزشکی تهیه کنید
– دوستانی که از روغن با مایع فلکس نا مرغوب استفاده میکنن اینو بدونن که مهمترین بخش و فرکانسی ترین قسمت دستگاه همین تیونر کوچک هست پس بعد از هیت گیری شستشو الزامی و مهمتر خشک شدن کامل با سشوار و یا فشار پمپ باد به میزان فشار معادل و یا بالای 4 بار (منظور از بار میزان فشار داخل کپسول باد هست ) باز هم الزامی هست مواردی دیده شده که با خیس بودن مدار آیسی تیونر دچار ایراد شده

– برخی ایرادات هم از تیونر نیست و مربوط به آپدیت و نرم افزار و یا لوپ آنتن و همچنین منطقه جغرافیایی هست پس تا اطمینان کامل باکس تیونر را باز نکنید(آقا همون اول نزن دستگاه مردم رو جلو چشماش قلع و قم کن)

– ترانزیستور 4 پایه تیونر یا همون آمپلی فایر سیگنال RF را لازم نیست چیزی یا ترانزیستور دیگری جایگزین کنین پایه 1 را به پایه 3 اتصال کوتاه کنید در آنتن های جدید که دارای تقویت کننده هستند همین عمل در تقویت کننده آنتن انجام میشه و با تقویت مجدد تقویت سیگنال اشباع میشه
– علت بیشتر سوختن این ترانزیستور تخلیه الکتریسیته ساکن بدن افرادی که دارای بارهای نا متقارن و یا لباس های پشمی هستند – نوسانات – نوع انتن – از برق کشیدن دستگاه در حال کار کردن که باعث جرقهای زیاد داخل پریز برق که در این موارد منجر به خاموشی نیز میشود – سوکت و اتصالی ها – اختلاف سطح ولتاژ های مختلف با منبع تغذیه آنتن برقی . رعد و برق که بیشتر این موارد و اتفاقات از فردای روز های بارانی دیده میشه .
راستی در ادامه دو تا عکس دیگه هم می زارم ،که مربوط به یک پرسش و پاسخ تلگرامی می شه.(تصاویر گویاست).
photo_2015-11-10_17-09-50

photo_2015-11-10_17-12-03
ممنون از اینکه چشماتون رو خسته کردین و این مطالب رو خوندین ،بیشتر از همه محتاج دعاییم ،ما رو فراموش نکنید(صلواتم یادتون نره)

میثم مزگی نژاد

از سال 87 برنامه نویسی وب رو شروع کردم ، هنوز دوسش دارم و دنبالش می کنم،کار طراحی وب و میشه گفت : بیشتر فارسی کردن قالب ها و استفاده از css3 و jquery خیلی لذت می برم ،از سال 92 هم طبق پیشینه ای که به الکترونیک داشتم به صورت تخصصی تعمیرات الکترونیک (لپ تاپ ،کامپیوتر و بردهای تبلت) رو شروع کردم .در این مدت موفق شدم کتاب کاملترین مرجع تخصصی تعمیرات کامپیوترو لپ تاپ رو بنویسم.امیدوارم روزی برسه که هر جوونی دنبال علاقش بره و با علاقش زندگی کنه و برای پیشرفت کشورش تلاش کنه.

Share This:

325 comments on “دستگاه دیجیتال ،خرابی ها و راه حل هاAdd yours →

 1. سلام دوست عزیز،
  گیرنده دیجیتال MAXEEDER دارم، یه مدت خوب کار میکرد، جدیدا چند دقیقه بعد از روشن شدن تصویر هی میاد و میره یعنی کیفیت سیگنال کم و زیاد میشه و بعضی وقتا هم ارور میده که که سیگنال نداره، وقتی خاموش روشن میکنم درست میشه ولی بازم بعد از چند دقیقه تصویر میره، فک نمیکنم مشکل از آنتن باشه چون موقع روشن شدن تصویر میاد. چندبار هم کانال یابی دستی و خودکار انجام دادم ولی مشکل حل نمیشه. ممنون میشم راهنماییم کنین.
  با تشکر

 2. سلام آقای مهندس من یک ستاب باکس ایکس ویژن107 دارم که کنترل ومنوی جلوی آن کار نمی کنه لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر

  1. این سیمم خودم آزاد گذاشتم چون وقتی که وصل میکنم چراغش چشمک میزنه و هیچ چیزی و نشون نمیده ویه چیزی بی معنی نشون میده وخاموش میشه
   لطفا راهنمایی کنید

 3. سلام مهندس
  گیرنده دیجیتالی ایکس ویژن ۲۳۲ تصویر فریز میشه .به اصطلاح خط داره مثل سی دی خط دار.فریمور دستگاه بروز کردم تغییر نکرده .بازم خط داره. قلع مردگی هم نداره .

 4. سلام . در روستای ما گیرنده دیجیتالی که در شهر به راحتی کار می کند جواب نمی دهد. فردی ادعا می کند فقط دستگاه های او قادر است شبکه ها را دریافت کند و آن را به قیمت 112 هزار تومن به همه روستائیان می فروشد. آیا تغییراتی ایجاد کرده یا دستگاهش فرق می کند؟ گیرنده ما xvision است… مارک اون رو نمی دونم … ممنون

 5. سلام من ریسیور ایکلاس دارم چند وقت پیش خاموش و روشن شد و کلا قطع شد بعد درش را که باز کردم ولتاژهای 12و 24 و 5 و 3.3 همه به هم ریخته بودند که یکی از خازنها شورتی داشت عوضش کردم الان وقتی کانال سرچ میکنم strenth , quality دارم ولی می نویسه کانالی پیدا نشده به نظر شما چکار کنم ؟ لطفا کمکم کنید.

 6. سلام مهندس دستگاه xvision دارم
  بچه سوزن کرده تو قسمت یو اس بی آی سیش احتمال قدی سوخته.اصلا فلش قبول نمیکنه وصل کنیم
  خواستم بدونم آی سی مربوط به پورت یو اس بی کدامه؟تشکر

 7. با سلام و خسته نباشید
  یه گیرنده دیجیتال dvb-t2 از برند icen دارم که از دیشب یهو قطع شد و توو پنل خود دستگاه فقط مینویسه boot و چراغ پاور هم قرمز روشنه! دیگه اصلا تصویری نمیاد توو تی وی! هرچی دکمه هم از خود دستگاه هم از کنترلش میزنم هیچ اثری نمیکنه! حتی از برق کشیدم و بعد چند دقیقه زدم به برق باز فرقی نکرد! چه باید بکنم؟؟؟
  ممنون…

 8. سلام اقا میثم دستگاه دیجیتال دارم مشکل عدم وجود سیگنال داره آنتن چک کردم درست بود ولی چراغ سبزش روشن نمیشه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 9. سلام دوست عزیز خداقوت خسته نباشین … ما یه دستگاهی داریم DVB-T FUJISAT FS-T1200
  که دست کسی بوده قسمت کابل فلت برد USB ش رو بریده بودن تا کسی استفاده نکنه !!!
  من رفتم کابلشو خریدم ولی نمیدونم چه رنگایی که شامل قرمز،زرد،سفید،مشکی هستش رو روی جک USB و روی برد اصلی که قسمت هاست های USB هستش وصلشون کنم یه بارم برحسب تجربه و اتفاق وصلشون کردم دستگاه روشن خاموش شدش باز جاشون رو عوض کردم ولی ترسیدم بزنم یه وقتی برد بسوزه یا فلش بسوزه !!!
  ازتون ممنون میشم یه عکسایی اگر هستش به آرشیوتون اضافه بشه تا بر روی اون قسمت هم بشه کار کردش … با تشکر از شما دوست گرامی منتظر پاسخ گرمتون هستم ♥

   1. سلام خدمت جناب مزگی نژاد ..
    عکس رو گرفتم از برد دستگاه فوجی ستی که گتم قسمت USB ش رو نمیدونم کجاش وصل کنم کابل هاش رو و حتی کابلاشم وصل کردم … دستگاه رو هم روشن میکنم مشکلی نداره .. ولی فلش وصل نکردم که یه وقتی دستگاه بسوزه یا فلش !!!
    کابل ها هم رنگاشون تقریباً جاشون مشخصه !!! برد کوچیک قسمت USB رو هم در اوردم و جداگونه گذاشتم که مشاهده کنین رنگاشو عددهاشو … امیدوارم که بشه یه نتیجه خوب گرفتش از عکس متشکرم از شما

     1. سلام خسته نباشی آقا میثم بله عرض کردم توی پیام بالاش که من خودم بصورت پیش فرض و بصورت اتفاقی وصلشون کردم ولی نمیدونم درست هستش جاهاشون یا نه !!!

      اگر مقدوره راهنمایی کنین که اگر اشتباه وصلشون کردن درست وصلشون کنم در این تصویری که میبینین هم من فلش رو بهش وصل کردم ولی هیچ اتفاقی نیوفتادش میترسم بزنم دستگاه یا فلش بسوزه !!! لطفاً از روی همین دستگاه یا یه دستگاه دیگه یا مشابهش راهنمایی کنین که کابل ها رو چطور متصلشون کنم هم به پایه USB هم به اسلات روی برد اصلی چون من سوکت هارو در اوردم و جابجاشون کردم بر اساس یه عکسی که شما روی سایت قرار داده بودین !!! ولی کار نکردش !!!
      متشکرم

     2. سلام ali
      پورت usb کلا یک گروند یک vcc که عموما 5 ولت هست داره و یک data-و یکdata+ که به فقط ولتاژ و گروند رو درست بزنید تمومه که اون هم با مولتی متر این دو رو می تونی تشخیص بدی و نیازی به دیتا ها نیست جابه جا کن تا درستش پیدا شه

     3. سلام جناب مهندس ممنون بابت راهنماییتون …
      یه هارد 500 گیگ رو بخاطر اینکه اطمینان داشتم که 5 ولت هستش و کار خاصی نمیکنه و خطرناک نیستش و شما گفتین که تست کنیم و پیداش کنیم زدیم و بله پیداشون کردیم ولی یه هارد 500 گیگ رو سوزوندیم !!!

      لطف کردین من اگر اون چیزایی که شما گفتین رو میدیدم از شما نظر نمیخاستم !!!
      چون منم خودم اینارو میدونسم ولی از شما راهنمایی خاستم که بگین کدوم سیما با رنگ خاصشون به کجا متصل میشه اگر بنا بر اتصال بودش و تست کردن که اینو هرکسی بلده !!! درکل بگم اگر میگفتین نمیدونم خیلی بهتر بودش !!! بخاطر نظر شما یه هاردم سوختش واقعاً که …. طلبکار نیستم ولی اگر بلد نیستین نظر ندین بهتره ! بگین نمیدونم بهتر از اینه راهنماییه غلط کنین !!! 🙁

 10. سلام خدمت همه و مهندس عزيز ي سوالي داشتم خدمتتون ي گيرنده ديجيتال ايگس ويژن 333 دارم ك تو برد پاورش ي ايسيش سوخته شماره اي سيش نصفه مشخصه چطوري مدلشو پيدا كنم ميشه كمكم كنيد كنار خازن بزرگ هستش

 11. سلام
  دستگاههایی داریم ک منبع درست ولتاژ میده اما هنگام روشن کردن چراغش فقط قرمزه و سبز نمیشه…

 12. باسلام و عرض خسته نباشین
  گیرنده مکس استاردارم،تا دیروز خوب کارمیکرد،روشو دستمال کشیدم خاموش کردم،وقتی روشن کردم دیگه تصویر نیومد،رو پنل شبکه ها رو نشون میده چراغ سبزهم روشنه علامت سیگنال هم هست اتصالات هم درسته ولی تصویر نداریم،حتی موقع بوت کردن هم هیچی نشان نمیده انگار که اصلا وصا نیست به ال سی دی
  چه کنم؟

 13. سلام خسته نباشیدمن یه دستگاه ایکس ویژن مدل XDVB_232دارم که یه صدای تق دادو خاموش شدمثل این که وقتی کنتور میپره ویه صدا میده بعدش بازش کردم دیدم کلید پشتش که برای روشن خاموش شدن دستگاهه سوخته حتی پایه کلید هم جرقه زده بود وسیاه شده بود برق مستقیمش کردم باز روشن نشد بردم مادیران گفت بردش سوخته وبرد اصلی و کاملش ۵۰.۶۰هزارتومن است من چی کار کنم میشه خودم تعمیرش کنم دستگاه ۶ساله که داره کارمیکنی بااین وضع دستگاه های ناقص ارزش تعمیر داره . اگر منت بزارید وپاسخ بدید ممنونتون میشم

  1. سلام عباسcr7
   برد دستگاه شما قسمت اولش یعنی تغذیه اش سوخته مثل پل دیود و ترانزیستورهای تشدید و در نهایت فیوز خوب حالا اگر می تونی اینها رو عوض کنی
   بسم الله

 14. سلام مهندس
  دسگاه دیجیتال HDMI داریم. روشن کردیم شبکه ها به سرعت خودکار عوض میشدن.
  الان هم دسگاه رو میزنیم به برق یه حدود ده ثانیه فقط چراغش سبز میشه(ولی چیزی نمیاد) بعدش قرمز میشه ودیگر هیچ..؟؟؟؟

 15. سلام اقای مهندس من یدونه دستگاه کالیوز cu-830دارم که وقتی روشن میکنم فقط چراغ قرمزش روشن میشه و هیچ دکمه و عکس العملی
  نداره مشکل از چیه

 16. سلام…
  یه دستگاه دیجیتال denay دارم.. مدتی خوب کار می کرد اما همین دیروز از کار افتاد…
  دستگاه روشن میشه سالم و درست.. تمام سیم هاش هم به تلوزیون وصله و سیم آنتن هم به دستگاه وصله..و همه چیز مرتب.. اما انگار دستگاه با وجود همه اتصالات به تلویزیون متصل نمیشه… وقتی میذارم رو av اصلا هیچ اتفاقی نمی افته… و صفحه آبی…. لطفا بگین چیکار کنم.. خیلی ضروریه…

  1. سلام پریسا
   بهتره اول تنظیمات تلویزیون رو درست انجام بدید تا بتونید تصویر رو از دستگاه بگیرید
   بهتره سایر گزینه ها به جز av رو هم امتحان کنید ،اگر بازم مشکل داشتید بازم در خدمتم

   1. ممنون از پاسخ تون… اما منظورتون کدوم تنظیمات؟؟
    چون من av1 و av 2 و DVD رو هم امتحان کردم… ولی اتفاقی نیفتاد… لطفا بیشتر راهنمایی کنید…
    ممنون

    1. سلام پریسا
     منظور من این بود که اگر شما همین گزینه ها رو چک نکردین چک کنید ولی حالا که چک کردین
     ببینید شماره کانال روی صفحه دستگاه می اندازه یا نه؟
     اگر نمی اندازه برید سراغ بایوس زدن دستگاه

     1. سلام آقای مهندس..
      ممنون…
      اگه منظورتون رو صفحه دستگاه دیجیتال… که نه شماره کانال نمی اندازه… اما وقتی روشنش می کنم این رو صفحه میاد ‌:c001
      اونوقت بایوس زدن یعنی چی؟؟ یعنی باید دقیقا چکار کنم؟؟

 17. سلام
  اقای مهندس یه دستگاه دیجتال با مارک دارم که هم صداش میاد و هم تصویر ولی کیفیت سیگنال پر نمیشه که بتونم کانالارو سرچ کنم.
  سیم و انتن و منبع تغذیه رو تست کردم سالمه.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 18. سلام مهندس، یه گیرنده شهاب دارم قسمت کانالیابی دستی وقتی فرکانس میدی درصدش صفر ولی بعد جستجو شبکه ها را درست پیدا میکنه میچینه ولی هر کانال که میزنی بدون سیگنال چند جا تست کردم بازم همین مشکل داره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.