دستگاه دیجیتال ،خرابی ها و راه حل ها

بسمی تعالی
با سلام خدمت همه شما خوبان و همراهان سایت،ما رو بابت کم کاری این چند مدت ببخشید،البته واقعا مشغله ها خیلی شده و کاریش هم نمی شه کرد،راستی همون اول کاری از تون درخواستی دارم،برامون دعا کنید (بدمحتاجیم به دعا).
خوب ،این بار براتون یک کوله بار حرف و نکته تعمیراتی توپ دارم ،اما این بار مربوط به مادربورد و لپ تاپ و اینها نیست ،بلکه مربوط به بردهای دستگاه های دیجیتال می شه.
با وجود مدل های فراوانی که تو بازار هست ،ولی مشکلاتشون اکثرا یکیه و بردها بسیار مشابه اند و فقط شاید بشه از لحاظ قدیمی و جدید بودن اون ها رو به 3 قسمت بردهای دو تیکه بدون مدار تیونر و یک تیکه با مدار تیونر و حتی یک تیکه بدون مدار تیونر تقسیم کرد.
1

photo_2015-11-11_09-48-35
تصاویر بالا کاملا گویا هستند و همشون نشون می دن که کلا برد ما یا بهتره بگیم دستگاه دیجیتال ما از یک بخش مدار قدرت و یک بخش مین برد که خودش ،شامل بخش های زیادی می شه تشکیل شده.
حالا بلوک دیاگرام فقط مین برد اصلی دستگاه بدون منبع تغذیه :
Untitled-1-Recovered
کلا خرابی های این دستگاه رو می شه به دو قسمت تقسیم کرد :
خرابی هایی که مربوط به مدار قدرت می شن(که راحت با یک ولتاژگیری می شه تشخیص داد که این مدار خروجی داره یا نه و کلا مبحثش مثل تعمیر پاور و آداپتوره ،می بوسیمش می زاریمش کنار)
خرابی هایی که مربوط به مین برد اصلی می شه.(بحثش مفصله)
خوب بیاییم خودمون رو راحت کنیم ،خرابی های روبه رو مون رو بگیم و روش حلشون رو هم بگیم،بهتر نیست:
یک:دستگاه روشن هست و چراغ جلوی پنل سبز هم هست و ولتاژها هم برقرار اند اما تصویر نداریم یا بهتره بگیم هیچ عکس العملی نداریم،راه حل زدن بایوس می باشد ،(آی سی بایوس رو پروگرم کنید)
دستگاه مشکل صدا دارد(کلا صدا نداره) ،راه حل حذف یا تعویض آی سی صدا ست که نزدیک فیش های خروجی صدا روی برد می باشد (این آی سی تنها یک آمپلی فایر هست نترسید)
دستگاه روشن می شود اما تصویر نمی دهد و کلا هیچکار نمی کند تازه ولتاژ 3.3 روی آی سی بایوس کمتره یا بیشتره و روی رگولاتور ها هم ولتاژها نامناسب هست ،ولتاژ 5 رو روی قطعات 4.7 یا کمتر نشون می ده ،کلا اوضاع نابسامان هست.
در تصویر زیر رگولاتوری که با مربع قرمز مشخص شده باید ولتاژ 1.2 را بسازد ،که در خرابی که گفتیم این ولتاژ بیشتر می شود
bgzw_p1010561
راه حل : ابتدا به امر همه به مدار پاور می پردازند و خازن ها رو عوض می کنند ،اما نکنید که جزو زیانکارها می باشید،برید چسب های روی برد رو تمیز کنید و با تینر خوب برد رو بشورید هر چه چسب روی برد و کنار خازن ها هست ناکار کنید ،مشکل به شکل عجیبی حل می شود .
مشکل بعدی:
دستگاه راحت روشن می شه و همچی طبق معمول داره پیش می ره ،ولی هنگام اجرای کانال دستگاه خاموش می شه.
راه حل شما در بایوس هست ،این قطعه رو دوباره پروگرم کنید.
مشکل بعدی عدم دریافت کانال می باشد.که این ایراد دلایل مختلفی دارد:
-ممکنه مشکل نرم افزاری باشد که با اپدیت کردن رفع می شود
-عدم ولتاژ تغذیه تیونر
– خرابی ای سی تیونر که اغلب ای سی تیونر داغ می کند
-خرابی قسمت تقویت کننده تیونر
که در اینجا مورد 4 بطور مفصل توضیح داده می شه،حالشو ببرین:
اگر داخل تیونر نگاه کنید:…………………..خووووووووووو نگاه کنید:
Picture 014
DSC01226

ترانزیستور 4 پایه مشاهده می کنید این ترانزیستور همراه با چند قطعات smd سلف و خازن ،تقویت کننده سیگنال انتن را تشکیل می دهد،که ترانزیستور فوق ، خرابی زیادی داشته،کا با تعویض آن مشکل رفع می شود.
ابتدای به امر بزارید دیتا شیت مختصری از این آی سی و معادل های اون رو براتون بگم : (T1J)
یک ترانزیستور bjt می باشد و کلا کارش تقویت سیگنال می باشد ،پس اگر از روی مدار برداشتینش ،توقع، نبودن آنتن در جاهایی که آنتن دهی کمتره رو باید داشته باشین.
معادل های این ترانزیستور لامصب چندتاست که عبارتند از:
3355 فرکانسش 1گیگا هرتز ولی ترانزیستور اصلی 2 گیگاهرتز (بازم کاچی به از هیچی)
2SC4926 البته باید ترانزیستور را پشت و رو نصب کرد(خودتون دیتاشیتشو بگیرید ،حال ندارم)
T1J
نحوه تشخیص خرابی این ترانزیستور :
– روش ولت گیری :
اگر در پایه ترانزیستور 2.4 ولت باشد نشان دهنده سالم بودن ترانزیستور می باشد
اما اگر ولتاژ در پایه ترانزیستور 3.3 بود ترانزیستور فوق خراب می باشد
– روش تست با اهمتر :
پایه ها به صورت ضربدری باید راه بدهد .
راه حل مشکل:
ترانز یستوررا حتما در بیاورید دوپایه در مدار به هم وصل است دو پایه دیگررا به هم وصل کنید به طور ضربدری وسپس کانال یابی کنید موفق خواهد بود.مثل تصویر زیر به صورت ضربدری پایه ها رو به هم اتصال کوتاه کنید یا هم این ترانزیستور رو عوض کنید.
Picture 013
در عکس زیر ترانزیستور از مدار خارج شده و محل ترانزیستور فوق را با کادر زرد رنگ مشخص کردم
فلش ابی رنگ هم پایه ترانزیستور که باید 2.4 یا 2.5 ولت داشته باشه مشخص شده
DSC01160
در ادامه عرض کنم که ،این تغییرات در مواقعی انجام می دهیم که ترانزیستور فوق الذکر خراب شده و در دسترس نباشه باز هم تاکید می کنم اگر ترانزیستور پیدا کردید حتما ترانزیستور را تعویض کنید اما در نبود ان می توانید این تغییرات را گفته شده را بکار ببرید.
یه نکته مهم : حتما از مشتری سوال کنید که محل سوکنتش کجاست ،با توجه به اشنایی تعمیرکار به محل سوکنتش اگر در ان محل انتن دهی ضعیف باشه با تغییرات کمی دردسر ساز خواهد شد به این علت که ترانزیستور کار تقویت کننده سیگنال دریافتی را انجام می دهد.

این هم موارد دیگه ای از حذف این آی سی و اتصال پایه ها به هم ،توضیح نمی دم تصاویر گویاست.
Calluse-cu830

Copy of 1

Copy (2) of 1
خوب یک سری نکات دیگه هم براتون می نویسم (البته نقل قول یک تعمیرکار تو نمایندگی خود همین دستگاهاست که سرش به تنش بد می ارزه):

– ولتاژ 3.3 بیرون از تیونر ساخته میشه و باید اونو دقیق زیر نظر داشته باشین و هدایت کنین تا داخل تیونر بدون هیچ گونه افت و کم شدن
– چکاپ ریپل نویز ولتاژ 3.3 با اسیلوسکوپ الزامیه
– برای پیدا کردن سلف های نشتی دار که تعدادشون نهایتا به 5 عدد میرسه اهم گیری و صفر بودن مقاومت آنهاست (روش چک کردن در حالت خاموش وتست قطعه توسط اهمتر)
– برای پیدا کردن خازن های نشتی دار که انها هم تعدادشون زیر 30 عدد هست که جز موارد نادر بحساب میاد ،ولی همین مسله باعث میشه یه دستگاه تعمیر نشده از زیر دست یه تعمیرکار بیرون بره بازم تست با اهمتر هست که این بار مقدار مقاومت در مدار باید بالای 500 الی 1000 کیلو اهم باشه و اگه بیرون کشیده بشه باید مقدار مقاومتی بینهایت را نشون بده . در واقع بهتره برای اون دسته از خازن ها که از هر دوطرف زیر 200 کیلو مقاومت دارن بیرون کشیده بشه(بسیار مطلب سنگین و خوبی رو اعلام کرد)

– در صورتی که یک آیسی داغ میشه دیگه لازم نیست به چیزی جز آیسی شک کنید و با اطمینان کامل اون را عوض کنید

– هیت گیری و شارژ لیحیم را با حرارات 300 درجه سانتی گراد – نزدیکی 2 سانتی متر – درجه باد روی 2 الی 3 – به صورت کاملا عمود – به مدت 20 الی 40 ثانیه بسته به دمای محیط به همراه مایع فلکس مرغوب با الکل ایزوپروپانول و یا در صورت نبود الکل پروپانول که برای عمل جراحی استفاده میشه و تبخیر بالا و چربی زدایی داره به مقدار کم انجام بدین – این الکل را از داروخانه ها یا لوازم پزشکی تهیه کنید
– دوستانی که از روغن با مایع فلکس نا مرغوب استفاده میکنن اینو بدونن که مهمترین بخش و فرکانسی ترین قسمت دستگاه همین تیونر کوچک هست پس بعد از هیت گیری شستشو الزامی و مهمتر خشک شدن کامل با سشوار و یا فشار پمپ باد به میزان فشار معادل و یا بالای 4 بار (منظور از بار میزان فشار داخل کپسول باد هست ) باز هم الزامی هست مواردی دیده شده که با خیس بودن مدار آیسی تیونر دچار ایراد شده

– برخی ایرادات هم از تیونر نیست و مربوط به آپدیت و نرم افزار و یا لوپ آنتن و همچنین منطقه جغرافیایی هست پس تا اطمینان کامل باکس تیونر را باز نکنید(آقا همون اول نزن دستگاه مردم رو جلو چشماش قلع و قم کن)

– ترانزیستور 4 پایه تیونر یا همون آمپلی فایر سیگنال RF را لازم نیست چیزی یا ترانزیستور دیگری جایگزین کنین پایه 1 را به پایه 3 اتصال کوتاه کنید در آنتن های جدید که دارای تقویت کننده هستند همین عمل در تقویت کننده آنتن انجام میشه و با تقویت مجدد تقویت سیگنال اشباع میشه
– علت بیشتر سوختن این ترانزیستور تخلیه الکتریسیته ساکن بدن افرادی که دارای بارهای نا متقارن و یا لباس های پشمی هستند – نوسانات – نوع انتن – از برق کشیدن دستگاه در حال کار کردن که باعث جرقهای زیاد داخل پریز برق که در این موارد منجر به خاموشی نیز میشود – سوکت و اتصالی ها – اختلاف سطح ولتاژ های مختلف با منبع تغذیه آنتن برقی . رعد و برق که بیشتر این موارد و اتفاقات از فردای روز های بارانی دیده میشه .
راستی در ادامه دو تا عکس دیگه هم می زارم ،که مربوط به یک پرسش و پاسخ تلگرامی می شه.(تصاویر گویاست).
photo_2015-11-10_17-09-50

photo_2015-11-10_17-12-03
ممنون از اینکه چشماتون رو خسته کردین و این مطالب رو خوندین ،بیشتر از همه محتاج دعاییم ،ما رو فراموش نکنید(صلواتم یادتون نره)

از سال 87 برنامه نویسی وب رو شروع کردم ، هنوز دوسش دارم و دنبالش می کنم،کار طراحی وب و میشه گفت : بیشتر فارسی کردن قالب ها و استفاده از css3 و jquery خیلی لذت می برم ،از سال 92 هم طبق پیشینه ای که به الکترونیک داشتم به صورت تخصصی تعمیرات الکترونیک (لپ تاپ ،کامپیوتر و بردهای تبلت) رو شروع کردم .در این مدت موفق شدم کتاب کاملترین مرجع تخصصی تعمیرات کامپیوترو لپ تاپ رو بنویسم.امیدوارم روزی برسه که هر جوونی دنبال علاقش بره و با علاقش زندگی کنه و برای پیشرفت کشورش تلاش کنه.

Share This:

584 comments on “دستگاه دیجیتال ،خرابی ها و راه حل هاAdd yours →

 1. سلام.. وقت بخیر❤️
  ما یه گیرنده دیجیتال
  Sim View HD 7812 DVB-T
  داریم، وقتی وصلش میکنم به تی وی، هیچی نمیاره، اصن انگار دیجیتالو وصل نکردی بهش، هیچ تصویری چیزی نمیاره.
  میشه بگید مشکل از کجاس؟

  1. سلام قاسم
   اول از همه ولتاژ دارید ؟
   پنل روشن می شه و تغییر می کنه یا نه؟
   ولتاژ روی برد تا کجا می یاد ؟
   در کل هزار تا دلیل می تونم داشته باشه

 2. سلام آقای مهندس دستگاه گیرنده دیجیتال سیماران بنده بعد از فرمان خاموش توسط کنترل ابتدا خاموش اما ظرف کمتر از چند ثانیه خود به خود روشن می شود ! لطفاً راهنمایی فرمائید . ضمناً نحوه اپدیت یا پروگرام گیرنده دیجیتال را توضیح دهید با تشکر فراوان

  1. سلام همایون
   از سلامت و تحت فشار نبودن پنل جلو و دکمه پاور مطمئنید ؟
   روی برد خرابی خازن ندارید؟
   برای آپدیت بایوس باید به سایت شرکت سازنده مراجعه کنید و فایل های مربوط به آپدیت دستگاه که با پسوند خاصی هستند رو در صورت موجود بودن دانلود و روی فلش بریزید
   و بعد به دستگاه بزنید و توی تنظیمات دستگاه به قسمت به روز رسانی برید و یا مثل ما تعمیرکارها آیسی بایوس رو در بیارید و فایل باوس با پسوند مورد نظر رو روش پروگرم کنید البته اگر دستگاه پروگرم دارید

 3. سلام برای تنها مشکلی ک داره قدرت داره ولی سیگنال نداره چی مشکل داره توی ایمیل برام بفرستین ممنون

 4. سلام و خداقوت.عزیز دستگاه من که استارست هم تشریف دارن ایشون جدیدا و متاسفانه موقع بازی های تیم ملی یهو شروع به تعویض کانال میکنه و خودجوش روی یک کانال استپ میشه.اول فکر کردم از کنترلشه ولی …منتظر نظر کارشناسیتون هستم.فدات

 5. سلام و وقت بخیر خدمت شما دوست گرامی.
  گینده دیجیتالی ایکس ویژن مدل 101 دارم که وقتی روشن میکنم روی حالت بوت قفل میکنه .لطفا اگه میشه برای رفع مشکلش راهنماییم کنین.

  1. سلام سید روح الله عزیزی
   عزاداری ها قبول
   مشکل گیرنده ها کلا خیلی مسخرهست ،می تونه با تعویض یک خازن این مشکل شما رفع بشه و برعکس حتی می تونه با پروگرم بایوس هم حل نشه
   اول از همه دستگاه و برد رو از لحاظ ظاهری چک کنید بادکردگی خازن نداشته باشه وکلیه خازن های فاراد پایین ولتاژ بالا رو عوض کنید
   اگر مشکل رفع نشد بایوس رو پروگر م کنیدو اگر بازم راه نیافتاد سی پیو رو هیت بدید

 6. عرض سلام وادب
  دیجیتال دنای من بعد از خیس شدن با یک لیوان آب ،الان فقط چراغ سبز جلو بدون چشمک روشن میشه ودیگه هیچ عکس العمل دیگه ای نداره.
  آیا خیس شدن مدار باعث سوختن cpu میشه یا نه؟
  به نظر شما ارزش عیب یابی وتعمیر داره ؟
  متشکرم از وقتی که میزارید.

 7. سلام مهندس عزیز.. یه دستگاه رسیور دارم که بعد از چند دقیقه کار تصویر فریز میشه.. که نه کنترل کار میکنه نه دکمه ها ی دستگاه.. سی پی یو هم بیش از اندازه داغ میکنه.. البته ولتاژ ۲۳ولت منبع تغذیه رو چک کردم روی ۲۹ ولت.. ولی بقیه ولتاژها درسته.. میشه راهنمایی بفرمایید

 8. سلام . در حال تغيير برنامه دستگاه با كامپيوتر بودم كه برق رفت بعد هر چه تلاش كردم دوباره برنامه بريزم نشد . چراغ هاي جلوي دستگاه دستگاه خاموش شده . احتمال دادم از پاور باشه ولي به جايي نرسيدم .امكان داه پاور سالم باشه ولي به علت برنامه و… چراغ هاي جلو دستگاه (زير كليدها) روشن نشه؟

 9. با سلام
  رسیور روشن نمیشود و چراغ پاور هم چشمک میزند.لطفا علت را بررسی نمایید.

 10. سلام مهندس یه گیرنده تکنوتل هست پنل جلو روشن نمیشه ولی خود دستگاه روشن میشه دکمه های رو دستگاه هم کار نمیکنن … چند روزه کنترلش هم از کار افتاده رو یه شبکه قفل شده متاسفانه کنترلش هم فعلا گیرم نیومده

 11. سلام .من یک دستگاه تلویزیون سونی خریدم.برای نصب آن از آنتن بوستر دار استفاده کردم.ابتدا همه چیز خوب پیش رفت تا اینکه بعد از حدود 15 دقیقه به محض وارد شدن به منو های دستگاه تصویر شروع به پرش و در هم ریختگی پیدا میکرد که با یکبار خاموش و روشن شدن دستگاه درست میشد.ولی بعد از مدتی این ایراد دائمی شد و دیگر هیچ جوری اصلاح نشد.
  کمک کنید تا ایراد منشا ایراد را متوجه شوم و آیا آنتن برقی در این ایراد تاثیر گذار بوده است؟

  1. سلام علیرضا
   در هر صورت چون از داخل منو پرش داشتید نمی تونه برد تیونر فقط خراب شده باشه باید جریان کشی و اتصالی باعث خرابی سی پیو هم شده باشه
   باید چک بشه

 12. سلام مهندس جان.خدا قوت.
  یک دستگاه گیرنده دیجیتال ایکس ویژن دارم.مدتی بود که سخت روشن میشد.باید چند بار کلید پشتش رو خاموش و روشن میکردیم تا بوت بشه.حالا دیگه کلا روی بوت مونده.بالا نمیاد.خازنها هم ظاهرا سالمن.نه ترکیدگی و نه باد کردگی.
  ممنون میشم راهنماییم کنی.
  یا علی

 13. با سلام دوباره خدمت مهندس.دستگاه دیجیتال اتارست رو پنل جلوی دستگاه نوشهL1 وصفحه ی که تبلیغ استارست میاد ولی دیگه روشن نمیشه همش همین کار انجام میشه ممنون میشم راهنماییم کنید

 14. سلام خسته نباشيد دستگاه ديجيتال دناي مدل 803دارم چندوقتي بااينكه سيگنال انتن دهي بلاست و دستگاه ديگري امتحان كردم صاف گرفت ولي دستگاهمن تصوير خط خش مي افته علت چي قابل تعمير هست ممنونم

  1. سلام موسی علی زاده
   اول ببینید تو بردتون خرابی ظاهری دارید یا نه؟
   هر چی خازن فاراد پایین ولتاز بالا هست عوض کنید ،کریستال کنار سی پیو رو عوض کنید

 15. سلام
  دستگاه من مکسیدره
  سیم انتن با سیم ماهواره مشترکه داشتم درست میکردم که اتصال کوتاه شد و یه دفعه گیرنده خاموش شد به نظر شما مشکل از کدام قسمت برد میباشد

  1. سلام پیمان
   اتصالی تو برد تغذیه باعث سوختن پل دیود و فیوز و ترانزیستور و شاید اپتوکوپلر بشه و اتصالی تو آنتن باعث سوختن آی سی تیونر و بایوس پریدگی می شه که خودش یعنی پروگرم مجدد دستگاه
   خوب اینها بعضی هاش ظاهری دیده می شه و بعضی ها اصلا

 16. مهندس جون سلام.فدات که خیلی راحت و روان توضیح میزاری در مباحث تعمیرات.بسیار سپاسگزارم از زحماتت و ممنون از دعای خیری که در بیوگرافی خودتون برای ما از خدا خواستید.یه دستگاه دیجیتال calluse cu-830اومده برام که فیش انتنش از جاش دراومده و طبق گفته مشتری قطع و وصل میشده تصویر.من تست گرفتم انگاری همه چی سالمه اما وقتی میزنم سرچ کنه کانالی رو پیدا نمیکنه.البته سرچ رو بعد لحیم فیش انتن دستگاه و اپدیت دستگاه انجام دادم.بنظرتون مشکل کجاست.سرچ میکنه ولی نه شبکه تلویزیونی و نه شبکه رادیویی .هیچکدام دریافت نمیشه.ممنون ،راهنمایی بفرمایین.پرگرام زدن روی ای سی هارو یه اموزش بزارین عالی میشه .سپاسگذارم از شما،الهی همیشه شاد و پرانرژی وسلامت باشی

  1. سلام عاشق تعمیرات
   ممنون از لطفتون
   اگر صددرصد از نحوه لحیم و اتصالات مطمئنید پس باید اول برید سراغ برد تیونر و کامل بازش کنید تا سوختگی یا شکستگی داخلش نباشه
   و احتمالا مشکل از همین قسمته

 17. سلام
  وقتتون بخیر
  ی رسیور starmax دارم
  یهو قطع شد و دیگه بالا نیومد
  روی برد تغذیه هیچ اثری از ترکیدگی بادکردگی و .. وجود نداره
  من حدس معیوب بودن برد رو زدم و ی بورد تغذیه جدید خریداری کردم
  ولی نمیتونم راش بندازم
  اون ولتاژهای به ترتیب از چپ به راست 20 15 g 5 رو داشت
  الان این جدید ک خریدم ولتاژ 20 رو نداره و 22 ولت داره و در اصل 9 تا خروجی ولتاژ داره
  مشکلی پیش میاره همین موضوع ؟؟
  الان نمیدونم چی رو به چی وصل کنم یهنی این 4 تا سیم رو
  ممنون میشم راهنماییم کنید مهندس

 18. سلام
  وقتتون بخیر
  ی رسیور starmax دارم
  یهو قطع شد و دیگه بالا نیومد
  روی برد تغذیه هیچ اثری از ترکیدگی بادکردگی و .. وجود نداره
  من حدس معیوب بودن برد رو زدم و ی بورد تغذیه جدید خریداری کردم
  ولی نمیتونم راش بندازم
  اون ولتاژهای به ترتیب از چپ به راست 20 15 g 5 رو داشت
  الان این جدید ک خریدم ولتاژ 20 رو نداره و 22 ولت داره و در اصل 9 تا خروجی ولتاژ داره
  مشکلی پیش میاره همین موضوع ؟؟
  الان نمیدونم چی رو به چی وصل کنم یهنی این 4 تا سیم رو

  1. سلام محمد صلاح
   بله اگر ولتاژش بالاتر باشه باعث سوختن برد مین می شه ولی اگر آمپر خروجی برد کم باشه و این باعث افزایش ولتاژ شده باشه عمر دستگاه می یاد پایین
   باید برد مناسب تهیه کنید در کل شاید بندازید مشکلی پیش نیاد البته در صورتی که برد تغذیه آمپر ش کم باشه ولی عمر دستگاه رو می اره پایین

 19. سلام مهندس مایه دستگاه ایکس ویژن داریم بهش آنتن برق دار وصل کریم الان دیگه نه تصویری نه چراغی هیچی نداره از کمکتو متشکرم

 20. با عرض سلام….ممنون از مطالب خوبتون…با راهنمایی ارزشمند شما تونستم مشکل عدم دریافت آنتن رو حل کنم…تشکر از لطف بی کران شما….

 21. سلام دوست عزیز
  من یک گیرنده دیجیتال اکس ویژن دارم تصویر نمیده یا پر پر میزنه
  خروجی پشت دستگاه هم 2تا 3فیش خروجی داره ردیف بالایی میزنم پرپر میزنه
  ردیف پایین تصویر میده ولی سیاه سفید
  میخواستم نظرتون بدونم آیا ارزش تعمیر داره؟
  ممنون اگه شد جواب ایمیل کنید ممنونم

 22. سلام آقای مهندس… من یک دستگاه دیجیتال lumexy دارم… به تلوزیون متصل نمیشه… نمی دونم باید چکار کنم… تلویزیونم هم Sony از این قدیمی هاست… همه کابل هارو هم متصل می کنم اما انگار اصلا دستگاه به تلویزیون وصل نمیشه… لطفا راهنمایی کنید..

 23. سلام مهندس .. دیجیتال مکسیدر دارم زمانی که به برق میزنی چراغ سبز جلوش شروع به چشمک زدن میکنه وچیزی روشن نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید باتشکر

 24. سلام. خسته نباشید. من یه رسیور دارم که مدتی هست که هنگام تماشا کانال هنگ میکنه وتصویر شبکه ثابت میمونه.. وعملا هیچکاری نمیشه کرد تا از دکمه اصلی رسیور خاموش روشن کنم. حتی کنترل هم در این مواقع عمل نمیکنه.. فقط هنگامی که سیم انتن دیش رو جدا میکنم میشه تو منو رسیور رفت وهنگ نمیکنه.. ولی وقتی سیم انتن وصل میشه بعد چند دقیقه هنگ میکنه.. میشه راهنمایی بفرمایید

  1. سلام آرش
   بهتره برد رو از لحاظ ظاهری چک کنی خرابی ظاهری نداشته باشه مثل بادکردگی خازن و غیره
   برد تیونر رو هم چک کن ببین داغ که نمی کنه؟

 25. سلام استاد … یه دیجیتال مکسیدر دارم زمانی که به برق میزنی چراغ جلو پاور چشمک میزنه و دستگاه روشن نمیشه … مشکل از کجاست

 26. با سلام جناب مهندس
  یک دستگاه مونیتورledسامسونگ 20اینچ کامپیوتر هستش که جک مربوط به پاور ان دچار شکستگی و قطع ووصل از برد شده بود که طبق انتظار بعد از لحیم کردنش باید راه میافتاد راه نمیفته و داخل مدار هیچ اثار سوختگی قطعی فیوز یا مقومت دیده نمیشه و تمام نقاط تست پوینت برد دارای ولتاژهای دقیق از پیش تعیین شده میباشند و درست هستند لطفا میشه راهنمایی کنید مشکل از چیه چراغ led جلوی مونیتور هم هیچ خبری از روشن شدنش نیست ولی در روی برد ان 3.3ولت دیده میشه هیچ قطعهای هم گرم نمیشه کاملا سکوت انگاری برق رفته و فقط 100میلی امپر جریان مصرفی داره و ولتاژ تغذیه ان 14 ولته

 27. سلام مهندس
  یه دستگاه دنای دارم که چراغ های پنلش به هم ریخته روشن میشه و دستگاه روشن نمیشه اشکال از کجا می تونه باشه.بردش دقیقا شبیه به عکس سوم از بالا است که تو سایت قرار دادید.ممون میشم راهنمایی بفرماید

 28. سلام مهندس خسته نباشید. یک گیرنده دیجیتال مارشال دارم که خیلی دوستش داشتم، چند وقتی بود سیم آنتن پوسیده بود بارون که میومد سیگنال خراب میشد یا اصلا هیچ سیگنالی نداشتیم. امروز سیمو عوض کردم و یه آنتن کاغذی ایکسویژن گرفتم، شبکه ها رو قشنگ گرفت و کار میکرد، ولی بعد از مدتی دیدم هیچ کانالی رو نمیگیره، جستجو زدم ولی میگه هیچ سیگنالی دریافت نشد. بجاش یه گیرنده دنای گذاشتم راحت میگیره شبکه هارو. ضمنا تنظیماتشو ریست کارخونه هم کردم جواب نداد. ممنون میشم کمکم کنید، خیلی دوستش دارم تا حالا نظیرشو ندیدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر ربات نیستی جواب بده: *