سونی از تکمیل ۸۵ درصدی ساخت پروژه واقعیت مجازی مورفیوس خبر داد

ccda9b2129e56c71eaa39eae53a1a1d7_XL

پروژه‌ی مورفیوس یکی از جاه‌طلبانه‌ترین برنامه‌هایی است که سونی در بخش سرگرمی‌های پلی‌استیشن در حال انجامش است. طبق مصاحبه‌ای که یوشیدا٬ مدیر کل استودیوهای سونی با روزنامه وال‌استریت‌ژورنال داشت٬ وی از به پایان رسیدن تقریبی ساخت این دستگاه واقعیت مجازی سخن گفت.

مورفیوس در عقاید باستان یونانی به معنای خدای رویا است و سونی با انتخاب این اسم برای پروژه‌ی خود٬ سعی دارد این مفهوم را برساند که تجربه‌ای شبیه به رویا را با این دستگاه واقعیت مجازی به دست خواهیم آورد. یوشیدا در مصاحبه‌ی جدید خود در نمایشگاه بازی توکیو از تکمیل ۸۵ درصدی پروژه خبر داد:

با مورفیوس و پلی‌استیشن ۴٬ ما تجربه‌ی کاملا جدید و نویی در زمینه‌ی واقعیت مجازی ایجاد خواهیم کرد که همگی در راستای سرگرمی و نشاط مخاطب خواهد بود. وی هم‌چنین اظهار داشت که می‌توانیم از مورفیوس برای امور سفرهای مجازی و یا حتی تحصیل از راه دور نیز استفاده‌های مفیدی کرد.

وی هم‌چنین در مورد هزینه‌های ساخت و قیمت این دستگاه در زمان عرضه نیز صحبت کرد و گفت:

زمانی که این دستگاه به بازار راه پیدا کند٬ متوجه این خواهید شد که بسیاری از قطعات و تکنولوژی‌های استفاده شده٬ همین الان هم در گوشی‌های هوشمند به کار گرفته می‌شوند. همین امر باعث شده تا ما صرفه‌جویی‌های بسیاری در خط تولید و توسعه‌ی مورفیوس داشته باشیم.

پروژه‌ی مورفیوس تنها دستگاه واقعیت مجازی در دست ساخت نیست و شرکت‌های بسیاری مانند فیس‌بوک و سامسونگ نیز پا به این عرصه گذاشته‌اند تا بتوانند سهم بزرگی از بازار را به طرف خود معطوف کنند. سونی در این هفته که نمایشگاه بازی توکیو ۲۰۱۴ در حال برگزاری است٬ پروژه‌ی مورفیوس را در غرفه‌ی اختصاصی خود در دسترس مخاطبین قرار داده و طبق گزارشات٬ با بازخورد و استقبال خوبی نیز مواجه شده است.

میثم مزگی نژاد

از سال 87 برنامه نویسی وب رو شروع کردم ، هنوز دوسش دارم و دنبالش می کنم،کار طراحی وب و میشه گفت : بیشتر فارسی کردن قالب ها و استفاده از css3 و jquery خیلی لذت می برم ،از سال 92 هم طبق پیشینه ای که به الکترونیک داشتم به صورت تخصصی تعمیرات الکترونیک (لپ تاپ ،کامپیوتر و بردهای تبلت) رو شروع کردم .در این مدت موفق شدم کتاب کاملترین مرجع تخصصی تعمیرات کامپیوترو لپ تاپ رو بنویسم.امیدوارم روزی برسه که هر جوونی دنبال علاقش بره و با علاقش زندگی کنه و برای پیشرفت کشورش تلاش کنه.

Share This:

0 comments on “سونی از تکمیل ۸۵ درصدی ساخت پروژه واقعیت مجازی مورفیوس خبر دادAdd yours →

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.