ﭘﺴﻮﺭﺩ ﻫﺎﺭﺩﺩﻳﺴﻚ HDD Lock

locked-hard-disk


آیا تا بحال به این موضوع برخورد کرده اید که هارد دیسکی دارای پسورد می باشد؟
خوب بگذارید توضیحی کامل برای شما بدهم .

دو نوع پسورد کلی وجود دارد :

1- پسوردهای سخت افزاری

2- پسوردهای نرم افزاری.


-1پسورد سخت افزاری:


اینگونه پسوردها که در ناحیه SA در هارددیسک ذخیره میگردند و یک Module خاص عهده دارد نگه داری این پسورد می باشد . اینگونه پسوردها در دو سطح User و همچنین Master وجود دارند و به عنوان HDD Security نام گذاری می شوند و عموما" پیغام HDD Lock را برای کاربر به نمایش می گذارند. PC-3000 قادر است تا اینگونه پسورد ها را به راحتی حذف نماید.

-2 پسوردهای نرم افزاری:


اینگونه پسوردها که بوسیله نرم افزارها بر روی یک فایل ، فولدر و یا حتی پارتیشن خاص تعبیه می شوند می توانند حتی بوسیله اپریشن سیستم نیز کارگذاری شوند

مانند Bit Locker در ویندوز 7 .باید توجه داشته باشید که اینگونه نرم افزارها در حین پسوردگذاری بر روی Object مورد نظر شما توانایی ساخت یک کلید را نیز دارا هستند که بر روی یک کول دیسک USB و یا حتی یک فایل متنی نیز قرار می گیرند و دارنده رمز پسورد و یا دارنده آن کلید خاص قادر است که Object های قفل شده را نمایان و یا از آنها استفاده ببرد. برای مثال Bit Locker یک نرم افزار خاص است که یک پسورد رندوم را برای Object مورد نظر شما تعیین می نماید و عموما" کاربر تا زمانی که اپریشن سیستمش درست کار می کند مشکلی ندارد ولی به محض اینکه هارد دیسک را بر روی سیستم عامل دیگری فعال می کند و یا آن اپریشن سیستم اولیه را از دست می دهد به مشکل بر خواهد خورد و تنها راه رسیدن به پسورد داشتن اپریشن سیستم اولیه و یا دارا بودن کلید صحیح آن Object خاص است .

 

توجه به این مهم لازم است کهBit Locker بر اساس Encrypting File System که بصورت مخفف EFS خوانده می شد کار می کند و بر روی اپریشن سیستم های

 Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic, and Windows 7 Home Premium فعال نمی باشد و کار نمی کند. لازم به یادآوری است که در سیستم عامل 7 بصورت اتوماتیک یک پارتیشن 200 مگابایتی ساخته می شود که لازمه استفاده از Bit Locker است که در ورژن های قبلی بصورت اتوماتیک ساخته نمی شد و اگر نیاز به رمز گذاری پیدا می کردید باید بصورت دستی آن را می ساختید . این پارتیشن با نام system partition خوانده می شود. که بصورت عادی در بین پارتیشن های شما قابل روئت نمی باشد.
Bit Locker 
در سیستم عامل هایEnterprise and Ultimate editions of Windows Vista and Windows 7 و همچنین در Pro and Enterprise editions of Windows 8 وجود دارد و قابل استفاده است .


 


 

از سال 87 برنامه نویسی وب رو شروع کردم ، هنوز دوسش دارم و دنبالش می کنم،کار طراحی وب و میشه گفت : بیشتر فارسی کردن قالب ها و استفاده از css3 و jquery خیلی لذت می برم ،از سال 92 هم طبق پیشینه ای که به الکترونیک داشتم به صورت تخصصی تعمیرات الکترونیک (لپ تاپ ،کامپیوتر و بردهای تبلت) رو شروع کردم .در این مدت موفق شدم کتاب کاملترین مرجع تخصصی تعمیرات کامپیوترو لپ تاپ رو بنویسم.امیدوارم روزی برسه که هر جوونی دنبال علاقش بره و با علاقش زندگی کنه و برای پیشرفت کشورش تلاش کنه.

Share This:

0 comments on “ﭘﺴﻮﺭﺩ ﻫﺎﺭﺩﺩﻳﺴﻚ HDD LockAdd yours →

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر ربات نیستی جواب بده: *