تستر smd بخریم یا نه؟

بسمی تعالی
سلام خدمت همه شما ،شما خوبان ،تعمیرکاران و دوستان.آقا رو سیاه هستم بابت کم کاری سایت ،بابت کم نوشتن مطالب خوب ،بابت همچی ،امروز مجالی شد تا بازم دست به کیبورد شم و براتون بنویسم،بنویسم از چیزهای خوب وخوبتر ،کلا گل شاعریمون بد شکوفه کرده (نزدیک بهاره)
دوستان فرصتی دیدم تا در مورد smart smd tester توضیحی بدم .آیا بدرد بخور هست یا نه آیا کارش رو دستگاه دیگه ای با قیمت کمتر هم انجام میده یا نه؟

این وسیله کذایی ولی خوب هم مزیت هایی داره وهم مزیت هایی نداره.کلا خوب و بدردنخور هست و بدرد هم می خوره.
با توجه به کیفیت ساخت و کمبودن ولتاژ مصرفی و دیجیتال بودنش و اینکه تمامش یک آی سی برنامه نویسی شده هست که خوب هم نوشته شده ،عمر مناسب و دوام بالایی داره ،اما در مورد کاربرد می شه گفت ،بهتره با ما در ادامه باشید و خودتون تصمیم بگیرید.
اول بزارید یک معرفی کوتاه از این دستگاه داشته باشیم:
Smd tester از دو پایه جهت اتصال به نقاط مورد نظر با فاصله معین و دو دکمه به نام های func و hold و یک مانیتور تشکیل شده (از پشت هم باتری می خوره،اصلا اطلاعات در جملات غرق شده)
دکمه func برای روشن و خاموش کردن و تغییر نوع تست دستگاه می باشد ،اون هم به این صورت که دکمه رو که چندثانیه نگه دارید روشن می شه و با زدن همین دکمه می تونید انواع کارای ها شو ببینید و از اون رد بشین و برای خاموش کردنش هم باید همین دکمه رو 10 ثانیه نگه دارید.
دکمه hold هم برای ثابت کردن عدد نمایش داده شده است تا از دستتون در نره و بتونید یادداشت کنید .

خوب بریم و ببینیم با این تستر می شه چه کارهایی کرد.
(یا SCAN )Auto SCAN :

این قابلیت خیلی خوبه ،اصلا فکر کنید شما نمی دونید قطعه smd چی هست ،فقط کافیه دوتا پایه تستر رو به دوطرف قطعه بزنید و ببینید تستر چی می نویسه ،واحد رو اگر اوهم نوشته یعنی مصرف کننده یا مقاومت هست اگر آرم دیود رو در گوشه آورد دیود هست ،اگر n f نوشته خازن هست و کلا برای تشخیص قطعه smd این مورد خیلی خوبه،آقا خوبه.
AUTo M Ω : (مقاومت با واحد اوهم)مگه واحد دیگه ای هم داره.

نیاز به توضیح نیست دیگه ،برای مشاهده مقاومت قطعه استفاده می شه و اینکه از این تستر بنده خدا توقع نداشته باشید که مقاومت ی که روی برد قرار داره رو دقیق محاسبه کنه ،چون باز هم باید حداقل یک پایه از برد جدا بشه.
بوق بازر :

این بنده خدا هم مشخصه که چه می کنه ،شما می تونید باهاش سلامت اتصالات و فیوز های smd و مقاومت های اوهم پایین رو چک کنید و حتی عدم سلامت سایر قطعات که گرچه بازم می گم روی برد تشخیص معیوب بودن بقیه قطعات مشکل دار کار درستی نیست ،بد بد.
دیود:

تست دیود هم یعنی راه دادن دیود از یک سمت و راه ندادن از سمت دیگه (یعنی از یک سمت عدد نوشته بشه و از سمت دیگه هیچی نشون نده)
AUTO N F ظرفیت خازن :

این بهترین و پر کاربردترین قابلیت این تستر هاست که می شه گفت خیلی راحت می تونید جایگزین خازن سنج بکنید و هر ظرفیتی و هر مدل خازنی رو می شه باهاش و به صورت اتوماتیک تست کرد.
ولی بازم خارج از برد.
در کل این تستر کار خاصی نمی کنه و فقط می شه گفت خاصیت اتو اسکن و محاسبه ظرفیت خازنش از همه مهم تر و کاربردی تر هست و به خودتون بستگی داره که این تستر رو تهیه کنید یا نه؟
آقا ما چاکریم و شرمنده بابت همه چی و نیاز به دعای خیر شما و البته صلوات هم یادتون نره .

از سال 87 برنامه نویسی وب رو شروع کردم ، هنوز دوسش دارم و دنبالش می کنم،کار طراحی وب و میشه گفت : بیشتر فارسی کردن قالب ها و استفاده از css3 و jquery خیلی لذت می برم ،از سال 92 هم طبق پیشینه ای که به الکترونیک داشتم به صورت تخصصی تعمیرات الکترونیک (لپ تاپ ،کامپیوتر و بردهای تبلت) رو شروع کردم .در این مدت موفق شدم کتاب کاملترین مرجع تخصصی تعمیرات کامپیوترو لپ تاپ رو بنویسم.امیدوارم روزی برسه که هر جوونی دنبال علاقش بره و با علاقش زندگی کنه و برای پیشرفت کشورش تلاش کنه.

Share This:

5 comments on “تستر smd بخریم یا نه؟Add yours →

  1. سلام آقا میثم
    کاملا درسته. اتفاقا منم یه دونه از دوستان امانت گرفتم؛ به غیر از خازن سنجش، موارد دیگه رو اصلا استفاده نکردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر ربات نیستی جواب بده: *